Переселенці на Прикарпатті. Що каже статистика через 7 років від початку війни

Переселенці на Прикарпатті. Що каже статистика через 7 років від початку війни

Марафон
Переселенці на Прикарпатті. Що каже статистика через 7 років від початку війни

Близько чотирьох тисяч українців переселилися на Прикарпаття через російсько-українську війну. Як вдалося людям адаптуватися на Заході України, чи знайшли новий дім, друзів, чи відкрили власну справу? На Суспільному Карпати стартує марафон: "Переселенці і Прикарпаття: знайти новий дім".

На обліку в обласному департаменті соцполітики станом на перше січня 2021-го перебуває 3 829 внутрішньо переміщених осіб (2 289 сімей). З них працездатного віку - 1 857, діти - 978, люди з інвалідністю - 186 та 808 пенсіонерів.

На обліку в обласному департаменті соцполітики станом на перше січня 2021-го перебуває 3 829 ВПО. Інфографіка: Суспільне КарпатиСуспільне Карпати

На обліку в обласному департаменті соцполітики станом на перше січня 2021-го перебуває 3 829 ВПО. Інфографіка: Суспільне Карпати

Щомісяця переселенці отримують адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі оплату комунальних послуг. Найбільшу суму з обласного бюджету виплатили у 2019-му році - 15 880 000 гривень. Найменшу - у 2014-му.

Сума допомоги для покриття витрат на проживання, яку отримали переселенці упродовж 2014-2020 років. Інфографіка: Суспільне КарпатиСуспільне Карпати

Сума допомоги для покриття витрат на проживання, яку отримали переселенці упродовж 2014-2020 років. Інфографіка: Суспільне Карпати

За січень 2021-го сума допомоги для покриття витрат на проживання становила 1 242 678 гривень.

Головна спеціалістка відділу соцпідтримки ветеранів та внутрішньо переміщених осіб обласного департаменту соцполітики Галина Пасічник зазначила, що допомогу отримують усі переселенці, зареєстровані на початку пандемії.

"На даному етапі всім внутрішньо переміщеним особам не мають право припинити чи скасувати виплати, оскільки діють карантинні заходи. Якщо людина не працевлаштувалася, то ми не маємо право зараз припинити виплати. Можливо, після карантину вона працевлаштується", - каже Галина Пасічник.

За даними служби зайнятості, упродовж 2020-го послуги установи отримували 86 переселенців, з них 83 - мали статус безробітного.

За минулий рік працевлаштовано 32 людей. Станом на початок 2021-го статус безробітного мала 31 внутрішньо переміщена особа.

Серед безробітних з числа переселенців 58 % - жінки, 42 % - чоловіки. Найчастіше не можуть працевлаштуватися люди від 45-ти років.

Вік та гендер безробітних внутрішньо переміщених людей. Інфографіка: Суспільне КарпатиСуспільне Карпати

Вік та гендер безробітних внутрішньо переміщених людей. Інфографіка: Суспільне Карпати

За словами головної спеціалістки відділу соцпідтримки ветеранів та ВПО обласного департаменту соцполітики Галини Пасічник, основна проблема переселенців – відсутність житла. Чиновниця каже, що соціального житла та місць для компактного проживання в області немає.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди