Україна вперше за 10 років не пробилася на жіночий Євробаскет

Україна вперше за 10 років не пробилася на жіночий Євробаскет

Україна вперше за 10 років не пробилася на жіночий Євробаскет FIBA

Україна не потрапила на турнір як найкраща друга команда.

Жіноча збірна України не пробилася на жіночий чемпіонат Європи-2021. Попри перемогу у вирішальному матчі над Фінляндією (91:76).

Перед останнім туром кваліфікації Україна займала третє місце в рейтингу збірних, що займають друге місце. До наступного раунду проходили лише 5 із 9 команд, що фінішували другими, а тому українкам треба було, щоб у вирішальному турі лише одна збірнаІталія перед 6-м туром була позаду України у рейтингу других місць, але достроково гарантувала прохід на Євробаскет їх обійшла.

Читайте також: Жіноча збірна України з баскетболу ще може потрапити на Євро-2021. Але від неї нічого не залежить

Становище української збірної погіршилося вже після першого матчем, у якому Нідерланди грали із Словаччиною. Українкам було необхідно, щоб словачки перемогли суперниць із різницею до +3, проте словачки перемогли з різницею +11.

Слідом за словачками, обійшли українок і представниці Латвії. В очній зустрічі із німкенями Україні була необхідна або перемога латвійок із різницею до +11, або ж тріумф Німеччини до +16.

Латвійки також перевиконали завдання, здобувши перемогу з різницею +21. Ще до перерви Латвія вигравала 16 очок, а до фінальної сирени збільшила перевагу до +21.

Також обійшла Україну і два інші можливі суперники - Чорногорія та Греція. Україна посіла передостаннє місце у рейтингу найкращих других команд.

Рейтинг найкращих других команд

 1. Італія - 7 очок (4 матчі), +52
 2. Чорногорія - 7 (4), +22
 3. Боснія та Герцоговина - 7 (4), +21
 4. Туреччина - 6 (4), +25
 5. Греція - 6 (4), +15
 6. Латвія - 6 (4), +11
 7. Угорщина - 6 (4), +7
 8. Україна - 6 (4), +2
 9. Велика Британія - 6 (4), -1

Різниця набраних очок України така низька через дві великі поразки від Бельгії з сумарним рахунком -39.

Що відомо

 • Україна вперше з 2011 року не проходить до фінальної частини Євробаскету. У відборі на чемпіонат Європи-2011 українки зайняли третє місце в групі D і не скористалися можливістю пройти далі завдяки додатковому раунду кваліфікації.
 • Найкращим результатом жіночої збірної України залишається перемога на Євробаскеті-1995. На останньому євротурнірі у 2019 році українки зайняли підсумкове 16-е місце, програвши в усіх трьох матчах групи.
Категорії
КаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт