Чим забруднене повітря у Рівному – метеорологи оприлюднили звіт

Чим забруднене повітря у Рівному – метеорологи оприлюднили звіт

Чим забруднене повітря у Рівному – метеорологи оприлюднили звіт фото з архіву Суспільного

У Рівненському гідрометцентрі, який також займається моніторингом якості повітря, оприлюднили звіт за січень 2021-го року про рівень забруднення повітря у Рівному. У інформації йдеться, що у порівнянні з груднем 2020-го показники погіршились.

У січні спеціалісти відібрали й проаналізували 2128 проб, які перевіряли по 11-ти забруднювальних інгредієнтах. Загальний результат показав, що у порівнянні з груднем 2002-го індекс забруднення підвищений і становить 6,1.

Перевищення гранично допустимих концентрацій у лабораторії зафіксували по 3-х інгредієнтах: фенол, фтористий водень та хлористий водень. По інших забруднювальних інгредієнтах (сірководень, пил, оксид вуглецю, діоксид азоту, оксид азоту, діоксид сірки, аміак, формальдегід) перевищень не спостерігалось. 

У гідрометцентрі пояснюють: негативний вплив на забруднення атмосферного повітря і в цілому на довкілля мають полігон твердих побутових відходів, спалювання стерні, сухої трави, пластику, поліетилену, автомобільних шин тощо.

Впливають певним чином на це і погодні умови: кількість і інтенсивність опадів, висока температура повітря, висока вологість, наявність туманів, відсутність чи наявність вітру.

Що відомо

  • Зразки повітря відбиралися на трьох стаціонарних постах: вул. Грушевського, Небесної сотні та вул.Млинівська в районі "луцького кільця".
  • На початку карантину – у березні 2020-го, індекс забруднення, у порівнянні з лютим 2020-го зменшився з 6,9 до 4,96. На це вплинуло зменшення кількості транспорту та перехід малих підприємств на скорочений графік роботи.
  • Вже у травні 2020-го індекс забруднення атмосферного повітря дещо підвищився – до 5,48. Цьому посприяли погодні умови та пом’якшення карантинних заходів. Розпочали працювати малі підприємства, збільшився рух автотранспорту.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди