Документи, гільзи та сліди крові: у Полтаві досліджують відео із місця стрілянини у тирі

Документи, гільзи та сліди крові: у Полтаві досліджують відео із місця стрілянини у тирі

Документи, гільзи та сліди крові: у Полтаві досліджують відео із місця стрілянини у тирі
Суспільне Полтава

Речі обвинуваченої, документи на її ім’я, а також зброя. Усе це знайшли правоохоронці на місці вбивства інструктора полтавського тиру рік тому. Це зафіксували на камеру і 5 лютого відеоматеріалам вивчали в Октябрському райсуді Полтави. Також ознайомлювалися з оглядом місця події через два тижні після стрілянини.

До зали суду заводять обвинувачену у вбивстві інструктора полтавського тиру Вероніку Моторіну. Під вартою вона перебуває майже рік. І сьогодні, 5 лютого у суді показують відеозапис огляду місця події того дня. А стрілянина сталася 7 лютого минулого року. На кадрах – документи обвинуваченої, медичні довідки про проходження нею психіатричного та наркологічного оглядів, а ще – розкладний ніж та гільзи, які знайшли у тирі.

Вероніку Моторіну заводять до зали суду
Вероніку Моторіну заводять до зали суду. Суспільне Полтава

«Їй було проведено інструктаж. Є журнал інструктажів. Їй розповіли про техніку безпеки. Є її особисті підписи у цих журналах», ‒ каже прокурор Дмитро Скиба.

На відео зафіксовані і сліди від пострілів. За словами адвоката обвинуваченої Андрія Євдокименка, у протоколі огляду місця події слідчий зафіксував не все.

«Є мішень із силуетом людини, де друга рушниця. Отвір ніде не зафіксовано і не позначено про його наявність, і не досліджувалося, що є за тим отвором», ‒ каже адвокат обвинуваченої Андрій Євдокименко.

Інший відеоматеріал – з повторного огляду місця події 20 лютого того ж року. Тоді був присутній свідок стрілянини – це ще один працівник тиру. Чоловік того дня працював разом із загиблим інструктором.

Прокурор Дмитро Скиба (зліва)
Прокурор Дмитро Скиба (зліва). Суспільне Полтава

«У кімнаті на момент огляду був пістолет Марголіна у незакритому сейфі на столі. Це те, що вказував свідок, який забрав його із рук обвинуваченої», ‒ каже прокурор Дмитро Скиба.

Тоді ж, за словами свідка, Вероніка Моторіна вистрелила у сторону. Під час повторного огляду це місце дослідили. Один із отворів знайшли у плінтусі. А інший, за словами адвоката обвинуваченої, був за мішенню поруч.

Адвокат обвинуваченої Андрій Євдокименко
Адвокат обвинуваченої Андрій Євдокименко. Суспільне Полтава

«Там було зафіксовано пошкодження. І це пошкодження було безпосередньо за мішенню. На що я звертав увагу суду. А на мішені немає жодного отвору. Тобто, як могла потрапити куля за мішень? Ніхто не пояснить», ‒ каже адвокат обвинуваченої Андрій Євдокименко.

Продовжать ознайомлюватися із відеоматеріалами у суді 24 лютого. Тоді ж мають допитати свідка, а прокурор має принести речові докази.

Що відомо:

  • Вероніку Моторіну обвинувачують у вбивстві інструктора полтавського тиру. За даними правоохоронців, 7 лютого 2020 року дівчина прийшла до закладу і з вогнепального пістолета, який належав тиру, вистрелила у 64-річного інструктора. Він загинув на місці.
  • Правоохоронці розпочали кримінальне провадження за частиною першої статті «Умисне вбивство». Санкція – від 7 до 15 років позбавлення волі.
  • Під вартою Вероніка Моторіна перебуває від 8 лютого 2020. Під час першого засідання у суді, коли їй обирали запобіжний захід, дівчина сказала журналістам, що все сталося випадково.
На початок