Жителі двох сіл на Рівненщині переживають, щоб не закрили їхні малокомплектні школи

Жителі двох сіл на Рівненщині переживають, щоб не закрили їхні малокомплектні школи

Ексклюзивно
Жителі двох сіл на Рівненщині переживають, щоб не закрили їхні малокомплектні школи Суспільне Рівне

На Рівненщині частину жителів сіл Клеванської громади непокоїть можливе закриття малокомплектних початкових шкіл в селах Руда-Красна та Мочулки. Вони раніше належали до Жобринської сільради. На сході жителів цих сіл обговорили перспективи початкових закладів та майбутнє учнів.

Про те, що початкову школу в селі Мочулки Клеванської громади хочуть закрити через нестачу грошей, почали говорити односельці – розповів батько школяра Віктор Мельник. Він додав, що його сину-третьокласнику доведеться їздити до опорного закладу в селі Жобрин. А дитині подобається у цій школі.

Жителі двох сіл на Рівненщині переживають, щоб не закрили їхні малокомплектні школиСуспільне Рівне

"Я боюся своїх дітей пускати в Жобрин. Вони заїдуть, там за ними ніхто не буде дивитися. Голова колишній сільської ради – він може фінансувати, а чогось Клеванська – ні. Чого вони взялися? На ремонт ми все даємо, допомагаємо, я хлопців беру своїх, я ще швагра брав – ми робили тут і котли, і все", – розповідає житель села Мочулки.

Школа у сусідньому селі Руда-Красна знаходиться у схожій ситуації, що й у селі Мочулки. Про це журналістам Суспільного розповіли місцеві жителі.

В обох селах в початкових школах в кабінеті навчається по декілька класів. Віктор Максимчук живе поруч, можливе закриття закладу не схвалює.

Жителі двох сіл на Рівненщині переживають, щоб не закрили їхні малокомплектні школиСуспільне Рівне

"Ця школа треба, щоб у нас була. Я в цю школу ходив, діти мої ходили. І внуки будуть ходити, думаю. Садок є, все, вчителі чудові, Ольга Сергіївна. Уже мені 57 літ, і скільки я знаю, то завжди ця школа стояла, як я живу тут", – зазначає житель села Руда-Красна.

Обидві школи є філіями опорного навчального закладу в Жобрині. Журналісти Суспільного звернулись в цю школу, там відповіли, що керівник перебуває на лікарняному, а прокоментувати позицію закладу ні в кого немає повноважень.

Відтак, журналісти звернулись за роз'ясненнями до голови Клеванської громади.

"Планується розгляд питання про те, щоб довозити дітей до Жобринської школи. Але це тільки планується. Ми будемо вивчати це питання, і про це було сказано батькам, з якими ми зустрічалися в Руді-Красній, де були й представники села Мочулки. Ми це питання будемо вирішувати разом, включаючи думку цих населених пунктів", – каже голова Клеванської громади Галина Кидун.

Жителі двох сіл на Рівненщині переживають, щоб не закрили їхні малокомплектні школиСуспільне Рівне

Вона додала, що без обговорень з громадою школи закривати ніхто не буде. Й уточнила, що у Жобрині збудували новий заклад на 250 осіб, який може надавати якісну освіту школярам з навколишніх сіл. Його з дня на день мають відкрити.

"Майже готова до експлуатації школа, яка йшла по програмі "Велике будівництво". Але у зв'язку з тим, що немає документа, який посвідчує, що ми можемо цей об'єкт здати в експлуатацію, ми на цей момент не можемо використовувати дане приміщення", – уточнює голова Клеванської громади.

Нині у Руді-Красній навчається 22 дитини, а в Мочулках – 12, ці школи є малокомплектними.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди