Україна розгромила Португалію в ключовому матчі відбору на жіночий Євробаскет-2021 FIBA

Усе вирішила вдалі дії у другій половиній грі.

Після чотирьох турів відбору на жіночий Євробаскет Україна втратила усі шанси на перемогу в групі (дві поразки від Бельгії), а також ускладнила ситуацію з різницею очок через розгромну поразку від Бельгії (це важливо у контексті боротьби за найкращі другі місця, які виходять на Євробаскет).

Тож в останніх двох турах - проти Португалії та Фінляндії - збірну України задовільняли тільки перемоги. У випадку з португалками, потрібен був виграш з великим рахунком.

Однак до перерви ситуація на паркеті була рівною. Українки виграли першу чверть з рахунком 21:16, але на старті другої пропустили ривок 0:10 - Португалія вийшла вперед.

Таймаут від тренерського штабу українок дозволив зупинити ривок суперниць, синьо-жовта команда відігралася, після чого вийшла вперед і уже не втрачала перевагу. На велику перерву команди пішли за рахунку 33:28 на користь України.

Друга половину матчу пройшла повністю під контролем гостей. Українки збільшили перевагу з п'яти очок до 29-ти, моменти вигравали навіть більше 30 очок.

Матч мав завершитися трохи швидше, однак він був призупинений на хвилин 10 через проблеми з таблом на арені в Португалії. Фінальний рахунок - 87:58 на користь України.

Найрезультативнішою у складі українок стала Христина Філевич, яка набрала 29 очок. Дабл-дабл оформили Аліна Ягупова (17 очок + 14 ассистів) та Людмила Науменко (10 очок + 11 підбирань).

Жіночий Євробаскет-2021. Відбір. П'ятий тур

Португалія - Україна 58:87 (16:21, 12:12: 17:30, 13:24)

Турнірна таблиця групи G

1. Бельгія - 10 очок, +111
  2. Україна - 8 очок, +20
  3. Португалія - 5 очок, -36
  4. Фінляндія - 5 очок, -95

• У суботу, 6 лютого, Україна зіграє останній матч у відборі проти Фінляндії.
  • У фінальну частину жіночого Євробаскету-2021 вийдуть переможці груп та п'ять найкращих других місць. Україна претендує на вихід за другою квотою.