Командир батальйону "Маґура" Олександр Ширшин заявив, що вийшов у публічний простір після того, як його неодноразові звернення до командування з попередженнями та пропозиціями щодо завдань, які "були приречені на провал" та загрожували життю бійців, були проігноровані.
Про це Ширшин розповів на своїй офіційній сторінці у Facebook.
"Виконуючи завдання на Курщині та українсько-російському кордоні, зіштовхнувся з задачами, які, за усіма ознаками, були приречені на провал та наражали особовий склад на високу імовірність невиправданих втрат", — розповів Ширшин.
За його словами, батальйон неодноразово вживав усіх можливих заходів, щоб уникнути втрат, а сам Ширшин неодноразово звертався до командування — як офіційно, так і неофіційно — з пропозиціями змінити підходи. Однак більшість звернень були проігноровані:
"Майже всі звернення були проігноровані (крім одного, завдяки командиру 117 бригади). Через відсутність належного реагування, написав допис з простою метою: необхідно змінити підходи в управлінні та адекватно оцінювати свої можливості".
Після чого Ширшин і вийшов з публічною заявою, мета якої була "змінити підходи в управлінні та адекватно оцінювати свої можливості".
"Ніколи не вимагав відставки Головкома чи ще якоїсь окремої персоналії з управління військами, бо проблеми в нас системні, а не просто завʼязані на одній людині. Але у відповідь чомусь отримав звинувачення, наклепи на мене та заклики "підтримати Головкома ЗСУ" і "не виносити сміття з хати" від лояльних до "військової еліти" осіб та підрозділів", — написав Ширшин.
Комбат категорично спростував звинувачення у деструктивності, наголосивши, що підтримував наступальні дії, зокрема операцію в Курській області, і вважає, що перемогти у війні можливо лише наступом. Він також заперечив, що прагнув якихось посад чи нагород, наголошуючи, що просто виконував свою роботу.
"Мій батальйон завжди був на складних ділянках. Ніколи не нили. Зціпивши зуби працювали попри всі проблеми і труднощі. Нашу роботу і результати неодноразово висвітлювали ЗМІ, президент у своїх зверненнях тощо", — написав Ширшин, додавши, що втрати підрозділу останнім часом стали невиправданими, а командування, на його думку, ігнорує бойову ефективність.
Попри його заяву, жоден боєць "Маґури" не покинув позиції — підрозділ продовжує виконувати бойові завдання.
"На сьогоднішній день вже є спроби комунікації від Генштабу, сподіваюся на конструктивну розмову, випрацювання конкретного робочого рішення, а не просто замилювання очей, щоб уникнути в майбутньому подібних ситуацій", — додав Ширшин.
17 травня командир батальйону 47-ї окремої механізованої бригади "Маґура" Олександр Ширшин подав рапорт на звільнення та звинуватив командування у "безглуздості" та невиправданих втратах людей.
Відомо, що ця бригада виконує бойові завдання на Курському напрямку з осені 2024 року. За словами Ширшина, командування бригади надає безглузді задачі, які приводять до провалів на Курському напрямку та втраті людей.
Генштаб 18 травня відреагував на це — створили комісію для "вивчення обставин", про які повідомив Ширшин. Там зазначили, що окремо детально проаналізують накази та розпорядження, котрі надходили з різних рівнів військового управління, на "предмет доцільності прийнятих рішень у бойовій обстановці, що склалася".
Головнокомандувач Збройних сил України (ЗСУ) Олександр Сирський створив робочу групу для вивчення обставин, про які розповів Ширшин.