Перейти до основного змісту
Росія заборонила діяльність Amnesty International, звинувативши в "русофобії"

Росія заборонила діяльність Amnesty International, звинувативши в "русофобії"

Amnesty International в Росії
Amnesty International. Getty Images

Генеральна прокуратура РФ визнала небажаною в Росії діяльність міжнародної правозахисної організації Amnesty International Limited.

Про це повідомляє в понеділок наглядове відомство.

"Ухвалене рішення про визнання небажаною на території РФ діяльності міжнародної неурядової організації Amnesty International Limited, зареєстрованої в Лондоні", — йдеться у повідомленні.

Там зазначили, що організація "позиціонує себе як активного провідника захисту прав людини у світі" та звинувачує організацію у тому, що вона нібито "є центром підготовки глобальних русофобських проєктів, оплачених посібниками київського режиму".

У відомстві підкреслили, що члени організації "підтримують екстремістські організації, фінансують діяльність іноагентів".

Amnesty International: діяльність в Україні та Росії під час війни

Amnesty International — міжнародна правозахисна організація, заснована у 1961 році у Великій Британії. У 1977 році вона отримала Нобелівську премію миру за боротьбу з порушеннями прав людини.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року, Amnesty International активно документувала воєнні злочини, скоєні російськими військами. Організація фіксувала обстріли цивільної інфраструктури, вбивства мирних жителів, тортури та інші порушення міжнародного гуманітарного права.

Скандал із організацією

У серпні 2022 року Amnesty International оприлюднила звіт, у якому звинуватила Збройні сили України в розміщенні військових баз у житлових районах, школах та лікарнях, що, на думку організації, наражало цивільних на небезпеку та порушувало міжнародне гуманітарне право. Звіт викликав різку критику з боку української влади та міжнародної спільноти. Президент України Володимир Зеленський заявив, що Amnesty International намагається "перекласти відповідальність з агресора на жертву".

Голова українського офісу Amnesty International Оксана Покальчук подала у відставку, зазначивши, що звіт став інструментом російської пропаганди та був підготовлений без належного врахування позиції української сторони.

У відповідь на критику, Amnesty International висловила жаль з приводу "страждань та обурення", спричинених публікацією, але заявила, що повністю підтримує свої висновки.

Критики також звернули увагу на те, що Amnesty International не врахувала контекст війни, зокрема, що українські сили часто розміщуються в житлових районах через відсутність альтернатив та з метою захисту цивільного населення.

Топ дня
Вибір редакції
На початок