Перейти до основного змісту
В Реєстр збитків додали нову категорію щодо зруйнованого майна

В Реєстр збитків додали нову категорію щодо зруйнованого майна

Кафе "Золотий півник" у Добропіллі після російської дронової атаки 30 квітня
Кафе "Золотий півник" у Добропіллі після російської дронової атаки 30 квітня, Донецька область, 5 травня 2025 рік. Суспільне Донбас/Олександр Буряк

Міжнародний реєстр збитків оголосив про запуск категорії, яка дає можливість подати заяви про пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна.

Про це повідомили у пресслужбі реєстру та на порталі "Дія".

Заяви можуть подати власники та співвласники пошкодженого чи знищеного нежитлового майна. Якщо в об’єкта нерухомості є декілька співвласників, кожен має подати заяву окремо.

Щоб отримати послугу, потрібно зареєструватися або авторизуватися в кабінеті громадянина на порталі "Дія" за допомогою електронного підпису, заповнити заяву, підтвердити заповнені дані або додати інформацію про: тип обʼєкта, право власності, обставини пошкодження, докази пошкоджень і вартість збитків, суму компенсації і підписати її.

Що потрібно, щоб подати заяву до Реєстру збитків

Щоб отримати послугу, потрібно зареєструватися або авторизуватися в кабінеті громадянина на порталі "Дія" за допомогою електронного підпису. Потім потрібно відповісти на питання та "надати інформацію, яка запитується на всіх кроках під час подання заяви на порталі "Дія". Деяка інформація буде взята з реєстрів і сама підтягнеться в заяву під час заповнення, деяку — потрібно ввести самому.

Якщо майно не зареєстроване в Державному реєстрі речових прав, під час заповнення заяви потрібно додати такі документи:

  • заяву про реєстрацію в ДРРП;
  • рішення про відмову в реєстрації;
  • документ, що підтверджує набуття права власності на об’єкт, що подавався разом із заявою про реєстрацію.

Якщо проводилася оцінка зруйнованого чи пошкодженого майна, зокрема експертна, слід додати документи проведення такої оцінки.

Також знадобляться:

  • документи, які підтверджують суми витрат на ремонт об’єкта: договір про виконання ремонтних робіт, рахунки або квитанції про їх оплату тощо, якщо робили ремонт у приміщенні (за наявності);
  • документ, що підтверджує наявність іншого громадянства (якщо у заявника більше, ніж одне громадянство);
  • якщо заявник належить до однієї з підгруп (наприклад, військовий, медик, працівник критичної інфраструктури тощо), документ, який підтверджує таку належність. Це можуть бути службові посвідчення, трудові договори, накази тощо.

Згодом Реєстр збитків перевірить заяву і внесе до Реєстру. Після створення компенсаційного механізму заяву разом із доказами передадуть майбутній комісії для розгляду та ухвалення рішення про виплату компенсації.

Статус заяви та повідомлення про перебіг розгляду можна переглядати в кабінет громадянина в розділі "Зверніть увагу" та в електронній пошті.

11 березня уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомляв, що міжнародний Реєстр збитків, завданих повномасштабною війною Росії проти України, очікує щонайменше 6-8 мільйонів заяв.

Що відомо про реєстр збитків

8 листопада 2023 року Верховна рада проголосувала за законопроєкт про Реєстр збитків, завданих Росією. Документ спрямований на захист прав та інтересів України та її громадян, зокрема, надає можливість подавати відомості щодо збитків, завданих через війну РФ, та сприяє утворенню компенсаційних механізмів.

22 березня 2024 року у Києві відкрили Офіс реєстру збитків, завданих Росією. В установі працюватимуть приблизно 10 людей: юристи та комунікаційники. І за кілька тижнів вони почнуть приймати заявки на отримання компенсації від людей. Як сказав виконавчий директор Реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України Маркіян Ключковський, співробітники Офісу почнуть із заяв першої категорії: збитки за знищене житло.

2 квітня реєстр запрацював у "Дії. Через застосунок українці можуть подати заяви про знищену або пошкоджену нерухомість: приватний будинок, квартиру, дачний чи садовий будинок або інше житлове приміщення. Для подання заяви треба бути власником майна та мати Акт про обстеження від місцевої влади, це важливо.

16 січня 2025 року реєстр розпочав приймати заяви за ще однією категорією — смерть близького члена сім’ї.

З 12 березня у "Дії" можна подати заяву в міжнародний Реєстр збитків, якщо близька людина зникла безвісти.

Топ дня
Вибір редакції
На початок