З травня 2025 року курсанти вищих військових навчальних закладів України почали отримувати підвищене грошове забезпечення.
Про це повідомили у Міноборони.
Там розповіли, що це передбачено урядовою постановою №455, яка була ініційована оборонним відомством та діє з 1 березня 2025 року. Таким чином курсанти отримають підвищені виплати і за березень та квітень.
У Міноборони пояснили, що підвищення виплат здійснюється шляхом встановлення підвищених тарифних коефіцієнтів до посадових окладів та надання відповідних надбавок, зокрема, за результатами екзаменаційних сесій. Фінансування відбувається коштом державного бюджету.
Що змінилось
До введення в дію постанови курсанти отримували грошове забезпечення в розмірі від 2 880 грн до 3 145 грн на місяць.
Тепер мінімальний розмір грошового забезпечення для курсантів становить близько 8 000 грн, максимальний – для курсантів випускних курсів, які за результатами сесії мають відмінні оцінки або проходять стажування – 20 100 грн.
"Це рішення є продовженням державної політики гарантування належного соціального захисту курсантів та додатковим стимулом для молоді здобувати військову освіту", — прокоментував директор департаменту соцзабезпечення Міноборони Сергій Галімський.
В оборонному відомстві також нагадали, що згідно із законом України “Про військовий обов’язок та військову службу” курсанти вищих військових навчальних закладів є військовослужбовцями.
Відтак, вони перебувають на повному державному забезпеченні та користуються усіма відповідними правами і соціальними гарантіями.
Зокрема, курсанти мають право на безоплатне здобуття освіти, забезпечення проживанням та харчуванням, медичне обслуговування, щорічні канікулярні відпустки, а також інші соціальні гарантії, встановлені законодавством для військовослужбовців.
12 травня у Міноборони повідомили, що дев'ять українських вищих військових навчальних закладів та навчальних підрозділів закладів вищої освіти включили до Європейського коледжу безпеки та оборони (ESDC).
З 1 травня НАТО розпочало інституційний аудит українських вищих військових навчальних закладів системи Міноборони. Якщо результати будуть позитивними — це стане кроком до визнання українських військових дипломів у державах Альянсу.