Перейти до основного змісту
9 військових вишів України приєдналися до мережі Європейського коледжу безпеки та оборони

9 військових вишів України приєдналися до мережі Європейського коледжу безпеки та оборони

Курсанти Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Курсанти Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка під час презентації пам’ятної монети "Абсолютний" у Національному банку України в Києві, 1 жовтня 2024 року. УНІАН/Олександр Синиця

Низку українських вищих військових навчальних закладів та навчальних підрозділів закладів вищої освіти включили до Європейського коледжу безпеки та оборони (ESDC).

Про це повідомили у Міноборони України.

Там зазначили, що отримали офіційне підтвердження від виконавчої вченої ради ESDC щодо включення дев'ятьох вишів системи українського оборонного відомства, і назвали це "важливим елементом" інтеграції євроатлантичних стандартів у систему професійної освіти у ЗСУ.

"Мережа ESDC пропонує різноманітні навчальні програми та курси, що охоплюють кілька основних напрямків: оборона та безпека, керівництво та управління, участь у місіях ЄС, кібербезпека, міжнародне співробітництво тощо", — йдеться у повідомленні.

За словами директора Департаменту військової освіти та науки Міноборони Володимира Мірненка, зокрема, це дає змогу розробляти нові освітні продукти та викладати їх спільно з навчальними закладами-партнерами у державах-членах ЄС.

Таким чином до мережі ESDC приєдналися:

  • Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного;
  • Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
  • Житомирський військовий інститут імені С.П. Корольова;
  • Харківський національний університет Повітряних сил імені Івана Кожедуба;
  • Одеська військова академія;
  • Інститут Військово-морських сил Національного університету "Одеська морська академія";
  • Військовий інститут танкових військ Національного технічного університету "Харківського політехнічного інституту";
  • Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут;
  • Військовий юридичний інститут Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Як повідомляло Міноборони, у січні цього року сім українських військових вишів сформували заявку на вступ до Європейського коледжу, згодом до них приєднались ще два заклади.

З 1 травня НАТО розпочало інституційний аудит українських вищих військових навчальних закладів системи Міноборони. Якщо результати будуть позитивними — це стане кроком до визнання українських військових дипломів у державах Альянсу.

Про Європейський коледж безпеки та оборони

Європейський коледж безпеки та оборони (ESDC) був заснований у 2005 році для надання освіти стратегічного рівня у рамках Спільної політики безпеки та оборони ЄС, а також розвитку європейської культури безпеки.

Коледж функціонує як автономний орган ЄС та об'єднує цивільні та військові навчальні заклади, академії та університети та інші організації, пов’язані з політикою безпеки та оборони в межах блоку.

Топ дня
Вибір редакції
На початок