Перейти до основного змісту
Посли ЄС схвалили 17-й пакет санкцій проти Росії

Посли ЄС схвалили 17-й пакет санкцій проти Росії

Оновлено
Посли ЄС схвалили 17 пакет санкцій проти Росії — Йозвяк
Прапори країн-членів Європейського Союзу майорять перед будівлею Європейського парламенту в Страсбурзі. Франція, 13 липня 2009 року. REUTERS/Vincent Kessler

Посли Європейського Союзу у середу, 14 травня, схвалили 17-й пакет санкцій проти Росії. Остаточно ухвалити санкції має Рада ЄС.

Про рішення послів ЄС повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

"Я вітаю домовленість про наш 17-й пакет санкцій проти Росії. Ми продовжуємо обмежувати доступ до технологій ведення бойових дій", — наголосила фон дер Ляєн..

Вона розповіла, що внесли до списку ще 189 суден тіньового флоту, які мають на меті перекрити російський експорт енергоносіїв.

"Ця війна має закінчитися. Ми будемо продовжувати тиснути на Кремль", — заявила президентка ЄК.

Як повідомив Суспільному дипломат ЄС, у пакеті передбачений ще сильніший удар по тіньовому флоту Росії (майже 200 кораблів, включаючи нафтові танкери), ще додано близько 30 фірм, причетних до ухилення від санкцій, зокрема, у сфері товарів подвійного призначення, зіткнуться з новими торговельними обмеженнями.

А також йдеться про додаткові 75 індивідуальних санкцій проти осіб і компаній, пов'язаних з оборонно-промисловим комплексом.

Як пояснив дипломат, створено правову основу для санкцій проти флоту, який знищує під водою кабелі, або сервери. Також передбачена нова правова база для пропагандистських засобів масової інформації. До санкційного списку внесено понад 20 юридичних та фізичних осіб, які поширюють дезінформацію.

Також запроваджено санкції проти суддів, прокурорів, причетних до справ Навального і Кара-Мурзи (20 осіб).

Йдеться і про заборону експорту хімічних речовин, що використовуються у виробництві ракет.

“На додаток до "традиційних" секторальних та індивідуальних санкцій, ми розширюємо і більш активно використовуємо інші санкції, щоб вдарити по Росії там, де ми бачимо загрози, або там, де вони намагаються обійти наявні санкції”, — сказав дипломат.

Як пише Euractiv, Угорщина та Словаччина підтримали пакет через його відносну слабкість, заявили дипломати ЄС.

Швеція та Фінляндія заявили, що пакет має бути схвалений їхніми національними парламентами, зазначає видання. Очікується, що обидві країни схвалять ці заходи та повністю підтримують подальші санкції проти Москви, повідомили дипломати.

Раніше про схвалення послами санкцій повідомив редактор Радіо Свобода Рікард Йозвяк.

“Посли ЄС щойно дали зелене світло 17-му пакету санкцій проти Росії”, — написав Йозвяк.

Паралельно посли також схвалили додаткові санкції проти Росії за порушення прав людини, гібридні втручання по всьому світу та розповсюдження хімічної зброї, додав він.

Офіційне ухвалення санкцій може відбутися на засіданні Ради ЄС із закордонних справ у вівторок, 20 травня. Один із елементів пакета — розширення списку суден “тіньового флоту”.

Санкції проти Росії після вторгнення в Україну

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року міжнародна спільнота запровадила безпрецедентні санкції проти Москви. Ці заходи спрямовані на ізоляцію Росії на світовій арені, підрив її економіки та змушення її припинити агресивні дії. Основні види санкцій:

  • Економічні: обмеження торгівлі, заборона експорту та імпорту певних товарів, технологій та послуг;
  • Фінансові: замороження активів російських банків та окремих осіб, обмеження доступу до міжнародної фінансової системи (SWIFT);
  • Політичні: дипломатичні бойкоти, виключення з міжнародних організацій, обмеження дипломатичних відносин;
  • Технологічні: обмеження доступу до високотехнологічних товарів та послуг, необхідних для розвитку російської промисловості та військового комплексу;
  • Енергетичні: обмеження експорту енергоносіїв з Росії.

Станом на зараз Європейський Союз запровадив 16 санкційних пакетів проти Росії та її поплічників.

Топ дня
Вибір редакції
На початок