Перейти до основного змісту
ЄС на рівні послів може схвалити 17-й пакет санкцій проти РФ 14 травня

ЄС на рівні послів може схвалити 17-й пакет санкцій проти РФ 14 травня

Доповнено
ЄС може схвалити 17-й пакет санкцій проти РФ 14 травня — джерела
МЗС РФ. Міністерство закордонних справ РФ

Європейський Союз може ухвалити новий 17-й пакет санкцій щодо Росії за агресію проти України на рівні послів країн ЄС у середу, 14 травня. Один з елементів пакета — розширення списку суден “тіньового флоту”.

Про це Суспільному повідомив топдипломат ЄС на умовах анонімності.

За словами дипломатів, цей пакет не викликав особливих розбіжностей серед делегацій держав Євросоюзу, а дискусія на рівні послів пройшла швидко. Водночас кілька делегацій взяли додатковий час на вивчення свіжих поправок, внесених Єврокомісією.

“Сьогодні посли провели дуже швидку та злагоджену дискусію щодо пакету на засіданні зранку. Деякі країни-члени все ще тримають паузу для “вивчення”, але якщо все піде добре, ми можемо побачити угоду на засіданні в середу, а наступного вівторка — ухвалення на засіданні Ради ЄС у закордонних справах”, — розповів дипломат.

Інший топдипломат ЄС додав, що Комісія сьогодні представила зміни до пакету після коментарів держав-членів. Протягом останніх днів польське головування разом із країнами-членами працювали над вдосконаленням пакету. Наприклад, було додано більше суден тіньового флоту — зараз їх майже 200. Решта змін є досить незначними. Більшість делегацій підтримали пропозицію.

За інформацією Суспільного, Угорщина й Словаччина не мають заперечень проти 17-го пакету санкцій.

Один із дипломатів описав позицію Братислави так:

“Вони заявили, що "не бачать жодних перешкод для його ухвалення. Там переважно російський тіньовий флот, що немає нічого спільного зі Словаччиною та не завадить їхній економіці".

Наступне обговорення 17-го пакета призначено на 14 травня, і дипломати не виключають його схвалення. У цьому разі офіційне ухвалення санкцій може відбутися на засіданні Ради ЄС із закордонних справ у вівторок, 20 травня.

З цього виходить і верховна представниця із закордонних справ ЄС Кая Каллас, яка ще 8 травня висловила надію на швидке ухвалення 17-го пакета, пише DW.

“Ми плануємо ухвалити його на Раді у закордонних справах, яка відбудеться 20 травня. У ньому багато чого є, але він ще не повністю узгоджений. Щоб Росія захотіла миру, ми повинні чинити більший тиск, і санкції — це один з інструментів”, — сказала Каллас.

Відомо, що одним із важливих елементів нового пакета санкцій буде внесення до чорного списку додаткових суден російського “тіньового флоту”. За деякими даними, їхня кількість може сягнути 200. Також планують розширити санкційний список фізичних і юридичних осіб.

Крім цього, в Євросоюзі діє режим санкцій проти РФ за гібридну діяльність, режим санкцій за порушення прав людини, під який підпадають особи з РФ і режим санкцій за застосування хімічної зброї, який також можуть застосувати до осіб із РФ, підозрюваних у її застосуванні.

Доповнено о 14:50: Пізніше глава МЗС України Андрій Сибіга, який взяв онлайн-участь у міністерській зустрічі у Лондоні разом із колегами з Великої Британії, Італії, Іспанії, Німеччини, Польщі, Франції та ЄС, повідомив, що міністри, зокрема, обговорили санкції проти РФ.

“Ми обговорили із союзниками рішучі кроки, включаючи санкції проти банківського сектору, центробанку РФ, російської енергетики, які можуть бути здійснені одночасно з новими пакетами оборонної допомоги Україні. Путін повинен розуміти наслідки відмови від мирних зусиль та продовження війни”, — наголосив Сибіга.

Санкції проти Росії після вторгнення в Україну

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року міжнародна спільнота запровадила безпрецедентні санкції проти Москви. Ці заходи спрямовані на ізоляцію Росії на світовій арені, підрив її економіки та змушення її припинити агресивні дії. Основні види санкцій:

  • Економічні: обмеження торгівлі, заборона експорту та імпорту певних товарів, технологій та послуг;
  • Фінансові: замороження активів російських банків та окремих осіб, обмеження доступу до міжнародної фінансової системи (SWIFT);
  • Політичні: дипломатичні бойкоти, виключення з міжнародних організацій, обмеження дипломатичних відносин;
  • Технологічні: обмеження доступу до високотехнологічних товарів та послуг, необхідних для розвитку російської промисловості та військового комплексу;
  • Енергетичні: обмеження експорту енергоносіїв з Росії.

Станом на зараз Європейський Союз запровадив 16 санкційних пакетів проти Росії та її поплічників.

Топ дня
Вибір редакції
На початок