На Миколаївщині 90% комунального майна передано на баланс територіальних громад

На Миколаївщині 90% комунального майна передано на баланс територіальних громад

На Миколаївщині 90% комунального майна передано на баланс територіальних громад Суспільне Миколаїв

У Миколаївській області 90% комунального майна передано на баланс територіальних громад. Раніше воно належало районним радам та адміністраціям. Деякі установи реорганізовують у комунальні заклади спільної форми власності.

"У нас майже все майно вже передано у власність територіальних громад. Ми моніторимо даний напрямок роботи, збираємо інформацію від районних рад нових, від тергромад. Уже майже 90% майна передано від райрад до власності територіальних громад", – каже в.о. директорки департаменту економічного розвитку та регіональної політики Оксана Гейко.

У Шевченківській територіальній громаді розташоване стаціонарне відділення для постійного або тимчасового проживання, яке підпорядковувалось територіальному центру соціального обслуговування Вітовського району. Станом на 2 лютого, тут живе 19 літніх людей, вісім із них з інвалідністю. Всього відділення може одночасно прийняти 26 людей. Сам територіальний центр зараз на стадії ліквідації.

Ліквідовують Територіальний центр надання соціальних послуг Вітовського району. Щоб залишити це відділення, необхідно його реорганізувати.

"Це буде комунальний заклад спільної власності територіальних громад. Чотирьох. Територіально він розташований тут, тобто інші громади перераховуватимуть на Шевченківську сільраду субвенцію. Шевченківська сільрада буде головним розпорядником коштів по даному напрямку", – каже голова Шевченківської громади Олег Пилипенко.

Тобто фінансування нового комунального закладу здійснюватиметься співзасновниками: Шевченківською, Мішково-Погорілівською, Галицинівською та Первомайською громадами. Це і утримання літніх людей, і заробітна плата персоналу, і інші необхідні для функціонування закладу витрати. Розмір субвенції залежатиме від кількості жителів громади в цьому закладі.

На Миколаївщині 90% комунального майна передано на баланс територіальних громадСуспільне Миколаїв

"Як і у всіх сільських радах, наші люди також перебувають на утриманні комунальної установи. Нами передбачено в проєкті бюджету 514 000 на субвенцію, на утримання людей, які там перебувають, та на виплату платні обслуговуючому персоналу", – розповів голова Мішково-Погорілівської територіальної громади Андрій Ботанін.

Тобто змінились джерела фінансування цих об’єктів.

У Галицинівській територіальній громаді внаслідок ліквідації районних рад та адміністрацій також з’явився новий комунальний заклад. Тут об’єднали кілька бібліотек у спільний комунальний заклад – Вітовська публічна бібліотека. Раніше читальні також фінансувались з районної ради. Тепер співфінансуються громадами.

На Миколаївщині 90% комунального майна передано на баланс територіальних громадСуспільне Миколаїв

"Ми будемо також якісно надавати послуги, тому що три громади передають субвенцію. Сьогодні в нас Галицинівська громада взяла на себе зобов’язання оперативного управління фінансами. Дві громади передають субвенцію, тому всі бібліотеки працюють на повну ставку", – розповіла директорка спільного комунального закладу Вітовська публічна бібліотека Тетяна Остафійчук.

Окрім Галицинівських, до цього комунального закладу увійшли і читальні Первомайської та Мішково-Погорілівської громад. Передати майно на баланс громад мали до першого січня 2020 року.

"Основна задача – це знайти всі документи, підняти. Це процес перереєстрації, він трохи обтяжливий. Це БТІ, це земля, це будівлі, споруди. Я думаю, що ми найближчим часом, протягом місяця – двох, процес передачі всіх закладів закінчимо", – розповів заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Олександр Трайтлі.

Автор – Олександр Гордієнко, оператори – Євген Сержук, Юрій Руденко.

Що відомо

  • Відповідно до нового територіального поділу на Миколаївщині утворено чотири райони: Первомайський, Вознесенський, Миколаївський та Баштанський. Раніше їх було 19.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди