Перейти до основного змісту
Bild: Німеччина за два дні видворила 78% затриманих на кордоні мігрантів

Bild: Німеччина за два дні видворила 78% затриманих на кордоні мігрантів

Мігранти та біженці у Німеччині
Жінка дає іграшку прибулому біженцю в Дортмунд, Німеччина. AP

У Німеччині після посилення прикордонного контролю, яке набуло чинності 7 травня, поліція за два дні затримала 365 мігрантів, які нелегально намагалися потрапити до країни. З них 286 — депортовані (це 78% від загальної кількості).

Про це повідомляє німецьке видання Bild з посиланням на поліцію.

Основними причинами відмов у в’їзді стали відсутність візи, підроблені документи або чинна заборона на перетин кордону. Лише 19 людей з усіх затриманих подали заяву про надання притулку — з них у країну допустили лише чотирьох, решту депортували.

Також за ті ж дні поліція затримала 14 людей, яких підозрюють в організації незаконної міграції, та ще дев’ятьох — за можливі зв’язки з екстремістськими та ісламістськими угрупованнями.

За оцінками експертів, щодня близько 200 людей намагаються незаконно перетнути кордон Німеччини. До нововведень щодня відмовляли у в’їзді приблизно 120 іноземцям, тепер ця цифра зросла до 190. Федеральна поліція повідомляє, що станом на кінець квітня 2025 року вдалося зупинити рівно 33 406 випадків незаконного перетину кордону.

"Загалом цей показник свідчить про те, що посилення прикордонного контролю дає результати. Тепер постає питання, чи матиме це "ефект доміно" і чи посилять захист зовнішніх кордонів також сусідні держави — особливо на сході та півдні", — заявив у коментарі BILD голова Німецького поліцейського союзу (GdP) Андреас Роскопф.

Посилення контролю на кордонах ФРН з 7 травня

7 травня новий міністр внутрішніх справ Німеччини Александер Добріндт оголосив про відновлення жорсткішого прикордонного контролю. Зокрема, повернули правило, що діяло до 2015 року: Німеччина може відмовляти у в’їзді шукачам притулку, які прибувають із країн Євросоюзу, просто на кордоні. Винятки робляться лише для вразливих категорій — зокрема, дітей і вагітних.

У коментарі Bild у поліцейському профспілковому об’єднанні також уточнили, що до винятків належать неповнолітні без супроводу та особи з серйозними хворобами. Добріндт анонсував збільшення кількості федеральних поліцейських на кордонах і пообіцяв, що кількість відмов у в’їзді "зростатиме поступово". Раніше на кордоні стояли 11 тисяч поліцейських, тепер — 14 тисяч.

Проблеми Європейського Союзу із мігрантами

На тлі постійних воєнних конфліктів та економічної нестабільності до Європи намагаються потрапити все більше жителів Близького сходу та країн Африки. Багато хто намагається нелегально потратити до ЄС через море та сусідні країни. Найбільше таких шукачів кращого життя у Німеччині, Франції, Італії та Скандинавії.

На фоні повномасштабного вторгнення РФ в Україну мільйони українців стали біженцями у Європі. Для їх підтримки ЄС виділяє гроші на освіту, харчування, житло та побут.

Проте міграційна проблема стала погіршуватися на фоні війни між Ізраїлем та бойовиками ХАМАС. Для цього постпреди країн Євросоюзу досягли домовленості щодо реформування міграційної політики.

Угода передбачає, що такі держави, як Італія, які приймають багато мігрантів із Середземномор'я, можуть прискорити процедури надання притулку, а також звертатися за оперативною допомогою до колег з ЄС, включаючи фінансову допомогу і переселення.

Польща та Угорщина, які виступають категорично проти прийому будь-яких людей, що прибувають з Близького Сходу та Африки, проголосували "проти" угоди, в той час, як Австрія, Чехія та Словаччина утрималися. Рішення було прийнято більшістю голосів.

23 вересня міністерка внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер заявила, що країна планує запровадити постійний контроль на кордоні з Польщею та Чехією, аби зупинити нелегальну міграцію.

6 вересня очільник уряду Словаччини Людовіт Одор заявив, що влада країни відділить майже 500 військовослужбовців, щоб допомогти поліції контролювати зростаючий потік мігрантів, які перетинають кордон з боку Угорщини.

Топ дня
Вибір редакції
На початок