Дев’ять лікарень області стануть опорними

Дев’ять лікарень області стануть опорними

Дев’ять лікарень області стануть опорними оригінал

Дев’ять лікарень області стануть опорними. До них каретами швидкої допомоги будуть доправляти пацієнтів, які потребують екстреної допомоги. Це хворі з інсультами, інфарктами, люди, які потребують термінового хірургічного втручання, сказав заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Пулін. За його словами, система опорних закладів повинна запрацювати з 1 квітня, фінансуватиме її Національна служба здоров’я. Її формували так, щоб із найвіддаленішого населеного пункту пацієнта можна було доставити не більше ніж за годину. Які лікарні на Чернігівщині стануть опорними і як працюватимуть медзаклади, які не потрапили до цього переліку, розкаже Марина Лялеко.

Це Новгород-Сіверська районна лікарня. Тут протягом останнього місяця закупили нове обладнання. Хірург Віктор Бондаренко показує новий гастроскоп. Ним лікар обстежує пацієнтів другий день.

«Дуже добрий апарат, треба трошки звикнути. На відміну від попереднього того що є, волокниста оптика – відеоапаратура, тонший, легше пацієнту. До нас тепер усі будуть їхати, а не у Шостку. У нас тонший ніж у Шостці».

«Оцей апарат, який ми бачимо. Ось він. Це езофагогастродуоденоскоп і колоноскоп. Тобто ми можемо обстежувати травний тракт починаючи від травної трубки стравоходу, а іншим апаратом - починаючи з прямої кишки, під знеболюванням, весь кишківник», - пояснює головний лікар Новгород-Сіверської райлікарні Світлана Шам.

Крім цього апарату, для лікарні закупили нове обладнання і для інших відділень. На це витратили близько мільйона гривень з районного бюджету, каже Світлана Шам.

«І ця відеоапаратура, і апарат ультразвукової діагностики і лабораторне оснащення сучасними апаратами».

Новгород-Сіверська районна лікарня - одна із опорних лікарень, перелік яких затвердив Кабмін. До нього потрапили також дві чернігівські, це обласна та друга міська лікарні. Міські лікарні Ніжина та Прилук. А також, Козелецька, Бобровицька, Корюківська, Бахмацька районні лікарні. Сюди каретами «швидкої» будуть доправляти пацієнтів, які потребують термінового лікування з найближчих населених пунктів.

«Інтенсивне лікування це, зрозуміло, це хворі з інсультами, з інфарктами, це пологи, це хірургічні термінові втручання, тобто апендицити, грижі, які защемлені, кишкова непрохідність та хворі терапевтичного профілю. Це не тільки ж інсульти, можуть бути виразкова хвороба, яка потребує термінового лікування. Там інші якісь захворювання, там холецистити, панкреатити, ще інші якісь захворювання інших органів і систем, які потребують інтенсивного лікування», - каже заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Володимир Пулін.

Володимир Пулін, каже, систему опорних закладів формували так, щоб дорога із найвіддаленішого населеного пункту займала не більше години, не залежно від того, в якому районі живе пацієнт.

«Нам необхідно мати розгалужену систему закладів, тобто область велика і терміни доїзду, щоб вони були такі от в межах шестидесяти хвилин. Ми вважаємо що ця мережа опорних закладів вона оптимальна».

До переліку опорних лікарень не потрапила Сосницька райлікарня. Найближчі від Сосниці опорні лікарні – у Корюківці, Новгороді-Сіверському та Бахмачі. Олександра Труба жителька села Кнути Сосницького району. Лікується в Сосниці в терапевтичному відділенні. Сюди її привезли швидкою. Жінка каже, в її село можна потрапити лише через паром. Скільки «швидка» буде везти її в інший район, не знає.

«Оце таке. Боже збережи, я навіть ніяк не уявляю, що це таке. Подумайте, і Костирев, і Кнути, і Пекарів, і Синютин одірвані від цього».

Директорка Сосницької райлікарні Галина Яковець каже, після того як їхній заклад не потрапив до переліку опорних, збираються залишити у лікарні пакет хірургічних послуг.

«Так як два анестезіологи у нас є, хірурги у нас теж два є. В будь-якому випадку, якщо будуть везти до нас екстрену, при тому що у нас поліклінічна амбулаторна залишається, в тому пакеті ми можемо надати екстрену допомогу поки кудись там перемістити».

Лікарні, що не визначені опорними, залишаться працювати. Надаватимуть тільки планову допомогу. Перелік опорних закладів може розширитись.

«От у нас є така менська лікарня, яка теж розташована на трасі, вона не затверджена Міністерством охорони здоров’я як базова, але на сьогоднішній день вона має там покращення і кадрової ситуації і матеріально-технічної бази. Там уже комп’ютерні томографи закупили, вже його встановили, скоро будуть запускати. Тому вона теж може виконувати ці функції, підписати пакети», - говорить Володимир Пулін.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди