Позачергові вибори мера Харкова: комітет Верховної Ради направив Терехову листа

Позачергові вибори мера Харкова: комітет Верховної Ради направив Терехову листа

Позачергові вибори мера Харкова: комітет Верховної Ради направив Терехову листа

Парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування просить секретаря Харківської міської ради надіслати до парламенту копію рішення, яким рада бере до відома факт смерті міського голови Геннадія Кернеса.

Про це йдеться у листі від 1 лютого за підписом голови Комітету Андрія Клочка, який у Telegram опублікував член Комітету Роман Лозинський.

Клочко роз'яснює секретарю Харківської міської ради Ігорю Терехову вимоги закону "Про місцеве самоврядування", за яким після смерті міського голови міська рада має прийняти рішення про взяття до відома факту смерті.

"З огляду на вищенаведене, звертаємо Вашу увагу як посадової особи, на яку Законом покладено тимчасове виконання повноважень Харківського міського голови, що станом на 31 січня 2021 року до Верховної Ради України та Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування офіційної інформації щодо прийняття Харківською міською радою рішення про взяття до відома факту смерті Харківського міського голови Г.Кернеса не надходило. Не містить такої інформації і надіслане Вами клопотання з питання призначення позачергових виборів Харківського міського голови", — йдеться у документі.

Позачергові вибори мера Харкова: комітет Верховної Ради направив Терехову листа

"У зв’язку із зазначеним, з метою належної підготовки та опрацювання питання призначення позачергових виборів Харківського міського голови, звертаємося з проханням надіслати до Верховної Ради України завірену належним чином копію рішення Харківської міської ради про взяття до відома факту смерті Харківського міського голови Г.Кернеса", — зазначено у листі.

29 січня секретар Харківської міської ради Ігор Терехов сказав, що юристи мерії "мають трохи іншу правову позицію" з приводу додаткових документів до клопотання. Він повідомив, що чекає офіційного звернення профільного Комітету Верховної Ради, а факт смерті міського голови затвердять рішенням ради на найближчій сесії.

Що відомо

  • 5 січня секретар міськради Ігор Терехов говорив, що, відправляючи клопотання про позачергові вибори Харківського міського голови до Верховної Ради, зробив "усе за законом".
  • Наприкінці січня стало відомо, що для розгляду питання про призначення позачергових мерських виборів у Харкові народним депутатам не вистачає супровідних документів.
  • Через брак документів парламент не готовий розглянути питання виборів у Харкові, підтвердив 25 січня спікер Верховної Ради Дмитро Разумков. "М'яч на полі Харківської міськради", — сказав голова парламенту.
  • 27 січня був останній день, коли Верховна Рада могла призначити позачергові вибори у Харкові на березень. Того дня на засідання комітету обговорювали призначення виборів: були пропозиції зателефонувати Терехову і спитати, чому не надіслав документи. Нардепи вирішили, що звернуться до міської ради з офіційним листом.
  • На засіданні комітету Верховної Ради деякі нардепи висловили думку, що позиція міськради є політичною.
  • Оскільки парламентарі не ухвалили рішення, розглядатимуть наступну ймовірну дату — жовтень. За умови, що нардепи отримають усі документи від мерії.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди