Питання харківських виборів: що думають представники політсил у міськраді

Питання харківських виборів: що думають представники політсил у міськраді

Питання харківських виборів: що думають представники політсил у міськраді
Суспільне Харків

27 січня минає останній день, коли Верховна Рада могла призначити позачергові вибори у Харкові на березень. Оскільки парламентарі не ухвалили рішення, розглядатимуть наступну ймовірну дату — жовтень. За умови, що нардепи отримають усі документи від мерії.

Закон "Про місцеві вибори" встановлює термін: позачергові місцеві вибори призначаються не пізніше ніж за 60 днів до дня виборів. Вибори відбулися б навесні, якби профільний комітет встиг розглянути відповідне клопотання та супровідні до нього документи й винести голосування в Раду. Але від міськради отримали тільки клопотання, розповів нардеп, заступник голови профільного комітету Роман Лозинський.

"Має додати до цього клопотання копію рішення відповідної сільської, селищної, у випадку Харкова міської ради, де згідно зі статтею закону, має братися до відома факт смерті. Є ще третій крок, він неформальний, він є рекомендацією профільного комітету Верховної Ради й не має сили закону, але це копія свідоцтва про смерть, завірена печаткою міськради", — сказав Лозинський.

Чому після смерті Геннадія Кернеса у міськраді й досі офіційно не припинили повноваження міського голови, Суспільне від початку тижня намагалося запитати у секретаря міськради Ігоря Терехова. На дзвінки той не відповів, не пускають до нього й у приймальні. Речник міськради Юрій Сидоренко говорить: усі документи відправили відповідно до закону. Детальний коментар Терехова Сидоренко обіцяє 29 січня — очікується, що секретар міськради проведе пресконференцію.

Письмовий запит Суспільного з приводу ненадісланих документів у міськраді вирішили розглядати за законом "Про звернення громадян" — місяць.

Остання сесія Харківської міськради відбулася 30 грудня, майже за два тижні після того, як Кернеса не стало. Депутати голосували за увічнення пам'яті мера, що могло означати й прийняття факту смерті Кернеса, вважає заступник голови фракції "Слуга народу" у міській раді Максим Бондаренко. Водночас він переконаний, що Терехов мав подавати лише клопотання.

"Саме клопотання ми не бачили, що там та яка інформація там є, тому коментувати його зміст ми не можемо. Але також хочу зазначити, що сам закон, ця норма статті не передбачає долучення до клопотання якихось інших додатків, матеріалів та іншого. Тому вважаю, що у цьому випадку секретар міськради діяв до вимог чинного законодавства", — сказав Бондаренко.

До парламенту не подали й копії рішення увічнення пам'яті, яке, на думку Бондаренка, можна було б вважати документом про взяття до уваги факту смерті.

У міській раді 84 депутати. Майже половина з них — представники Блоку Кернеса, який представляє Терехов. Йому першому вигідно відтягнути призначення виборів, вважає депутат від "Блоку Світличної Разом" Ігор Черняк.

"Перше рішення — це про увічнення пам'яті, яке фактично визнавало смерть Кернеса. Але знову-таки тут питання до міської ради, чому навіть той, проголосований депутатами, проєкт рішення, чому його не було направлено до Верховної Ради? Це може бути вигідно тим людям, які фактично керують містом", — вважає Черняк.

Депутат міськради від "Європейської солідарності" Юрій Корсунов вважає навпаки: рейтинг "Успішного Харкова" називає високим.

"Чим раніше вони відбудуться, тим краще для того, щоб наше прикордонне місто було заспокоєне. Рейтинг "Успішного Харкова", партії, яку представляє Ігор Терехов, зараз досить високий. Для нього було б найкраще якомога швидше провести вибори", — вважає Корсунов.

Читайте також: Перша сесія Харківської міськради нового скликання: як голосують депутати

"Найбільше це може бути вигідно саме пропрезидентській партії, бо їхній кандидат не переміг на цих виборах. Можливо, за цей час вони будуть шукати іншу кандидатуру. І, можливо, саме вони хочуть відтягнути початок виборчого процесу для того, щоб знайти рейтингову кандидатуру і мати час для розкрутки цієї персоналії", — припускає Корсунов.

Читайте також: "М'яч на полі Харківської міськради": голова Верховної Ради — про розгляд питання виборів у Харкові

Андрій Лесик представляє "Опозиційну платформу — За життя", другу за кількістю голосів у раді Харкова політсилу. За його словами, дата виборів для ОПЗЖ непринципова.

"Критикувати Ігоря Олександровича з цього питання... Я не буду. Я вважаю, що зараз передусім це вигідно партії "Слуга народу", що вибори у Харкові будуть проходити восени, а не зараз. У них немає гідного кандидата, щоб його хоча б презентувати на вибори міського голови. Його не було три місяці й немає зараз", — сказав Лесик.

В харківській "Слузі народу" такі припущення назвали думкою конкурентів.

У "Партії Шарія" відмовилися від коментарів. Не спілкуватися із Суспільним є партійним рішенням, сказав депутат міськради Володимир Плетньов.

Читайте також: Зателефонувати Терехову або надіслати SMS: як комітет Ради обговорював питання харківських виборів

Те, що між Блоком Кернеса, на чолі з Тереховим, та президентською силою може існувати домовленість, не виключає політологиня Юлія Біденко:

"Він все ж таки не так широко популярний серед харків'ян, як колишній очільник міста. І йому потрібно використовувати медіаресурси, бюджетні ресурси й проявити себе у якості ефективного господарника та управлінця. "Слуга народу" фактично вибори у Харкові програли. Вони навіть не другі в обласній, ані в міській раді".

Читайте також: "Вимагатимемо дотримання законності": депутат міськради — про непризначення виборів у Харкові
На початок