Експозицію до 101-ї річниці проголошення Акта злуки відкрили в Держархіві Закарпаття

Експозицію до 101-ї річниці проголошення Акта злуки відкрили в Держархіві Закарпаття

Експозицію до 101-ї річниці проголошення Акта злуки відкрили в Держархіві Закарпаття

Виставку з копіями документів про об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки відкрили в Державному архіві Закарпатської області. За словами директора архіву Михайла Місюка, зробили це до сто першої річниці проголошення Акта злуки України.

Про копії документів, які представлені на експозиції, розповідає директор державного архіву Закарпатської області Михайло Місюк.

МИХАЙЛО МІСЮК

ДИРЕКТОР ДЕРЖАВНОГО АРХІВУ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

«ВИСТАВКА СКЛАДАЄТЬСЯ ІЗ НАШИХ ДОКУМЕНТІВ. ПЕРШИЙ ДОКУМЕНТ – УНІВЕРСАЛ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАДИ. І ПРОТОКОЛИ, І ДОКУМЕНТИ ПРО ТЕ ЩО ДІЙСНО УНІВЕРСАЛ БУВ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАДИ. ЦЕ ДІЙСНО ІЗ ЦЕНТРАЛЬНОГО АРХІВУ ІСТОРИЧНОГО З КИЄВА. ЦЕ ПІДТВЕРДЖУЮЧІ ДОКУМЕНТИ. ЦЕ ВСІ ДІЙСНІ ДОКУМЕНТИ».

Серед експозиції архіву представлена копія Універсалу Директорії Української Народної Республіки, де вказано здійснити Акт злуки на умовах зазначених у постанові ЗУНР, каже доктор історичних наук Василь Міщанин.

ВАСИЛЬ МІЩАНИН

ДОКТОР ІСТОРИЧНИХ НАУК

«У НІЙ ЙШЛОСЯ: ОДНИНІ ВОЄДИНО ЗЛИВАЮТЬСЯ СТОЛІТТЯМИ ВІДІРВАНІ ОДНА ВІД ОДНОЇ ЧАСТИНИ ВІДІРВАНОЇ УКРАЇНИ – ЗУНР (ГАЛИЧИНА, БУКОВИНА І УГОРСЬКА УКРАЇНА) І НАДНІПРЯНСЬКА ВЕЛИКА УКРАЇНА».

За словами Василя Міщанина в Хусті 21 січня 1919 року відбувся з’їзд, де висловилися за приєднання краю до УНР.

ВАСИЛЬ МІЩАНИН

ДОКТОР ІСТОРИЧНИХ НАУК

«БУЛО ПРИСУТНЬО 420 ДЕЛЕГАТІВ ЦЬОГО З’ЇЗДУ, ЯКІ ПРЕДСТАВЛЯЛИ 176 СІЛ, МІСТЕЧОК ЗАКАРПАТТЯ. НА ЦЬОМУ З’ЇЗДІ ПОСТАЄ ПИТАННЯ ЩОДО ПРИЄДНАННЯ ДО ЗУНР І БУКВАЛЬНО ЧЕРЕЗ ДЕНЬ МИ БАЧИМО: ЦЯ ІНФОРМАЦІ, ЦІ ІДЕЇ ПРЗВУЧАЛИ І НА СОФІЇВСЬКІЙ ПЛОЩІ У КИЄВІ, ДЕ БУЛО ПРОГОЛОШЕНО У ПЕРЕЛІКУ ТИХ ТЕРИТОРІЙ І В ТОМУ ЧИСЛІ УГОРСЬКУ РУСЬ».

Нагадаю, 22 січня 1919 року на Софіївській площі в Києві проголосили об’єднання УНР та ЗУНР в єдину Українську державу.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди