У закинутому селі Озерце на Прикарпатті планують провести фестиваль усної оповіді

У закинутому селі Озерце на Прикарпатті планують провести фестиваль усної оповіді

У закинутому селі Озерце на Прикарпатті планують провести фестиваль усної оповіді Суспільне Карпати

Фестиваль усної оповіді "Озерце" планують провести цього року у Дубовецькій ТГ. Так новоутворена громада популяризуватиме фестивальний рух у селах, які увійшли до її складу. Про це інформують в Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття.

У громаді підготували проєкт, який у разі перемоги дозволить цього року організувати фестиваль усної оповіді "Озерце". Цю ініціативу подали на конкурс Українського культурного фонду "Культура. Туризм. Регіони".

За словами очільника громади Павла Андрусяка, у 2020-му році в Озерці, яке входило до складу Кінчаківської сільської ради Галицького району, вже проводили культурний захід.

"Минулого року запропонували оригінальний формат культурного продукту – усний сторітелінг в покинутому селі Озерце. Основна мета заходу – привернення уваги до публічної усної оповіді та її популяризація в сучасному українському культурному просторі. Організаторами заходу виступили відомі поети, прозаїки - Левко Довган та Юрій Андрухович. Місцева влада також долучилася до підтримки проведення фестивалю. Нині ж ми працюємо над тим, аби такий захід організовувався щорічно", – сказав Павло Андрусяк.

Також він додав, що основною окрасою села є карстове озеро бірюзового кольору. Біля нього й проведуть культурний захід. Водойма має в діаметрі близько шести метрів, вода у ньому завжди холодна й чиста.

Читайте також: Прикарпатське село Озерце: холодні хати і теплі спогади

"Минулого року біля Озерця відновили інфраструктуру. Тут хороша спокійна атмосфера, чудова локація для проведення мистецького фестивалю. Торік культурний захід відвідали приблизно 300 людей. Чисельна аудиторія з Києва, Львова, Одеси, Івано-Франківська створила неймовірну атмосферу", - додав голова громади.

Через карантинні обмеження розголос фестивалю не робили. Проте в громаді сподіваються, що цього року ситуація зміниться.

"Ми подали проєкт до УКФ на конкурс "Культура. Туризм. Регіони". Лот проведення локальних фестивалів дозволяє продовжувати культурні ініціативи, які організовувалися й раніше. Участь у конкурсі передбачає співфінансування з місцевого бюджету (40 %). Ми готові залучити власні кошти для того, аби продовжувати цю ініціативу та популяризувати наші села", – сказав Павло Андрусяк.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше