Перейти до основного змісту
Скільки українців поскаржилися, що їх не обслуговують українською. Дані омбудсмана

Скільки українців поскаржилися, що їх не обслуговують українською. Дані омбудсмана

Скільки українців поскаржилися, що їх не обслуговують українською. Дані омбудсмана
. Суспільне Харків

Станом на 1 лютого на адресу Уповноваженого із захисту державної мови із 16 січня надійшло 407 скарг і звернень громадян щодо обслуговування українською.

Про це у Facebook повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

За інформацією Креміня, більшість скарг і звернень стосуються відсутності української версії сайтів інтернет-видань та сайтів інтернет-магазинів (244). Про порушення своїх прав у сфері обслуговування заявили 85 громадян.

"Щодо розміщення зовнішньої реклами недержавною мовою надійшла 41 скарга, щодо порушення мовного законодавства в галузі освіти надійшло – 8, щодо порушення мовного законодавства посадовими особами органів державної влади та органів місцевого самоврядування – 7", – йдеться у повідомленні.

Як повідомляє омбудсман, найбільша кількість скарг продовжує надходити з Києва та Київської області – 210.

Із Львівської області – 28, Одеської – 22, Харківської – 15, Вінницької – 7, Дніпропетровської – 6, Запорізької – 5, Полтавської – 5, Луганської – 4. З інших областей у секретаріаті отримали одне чи два звернення.

Читайте також: Що робити, якщо вас відмовилися обслуговувати українською. Пояснює мовний омбудсмен

"Якщо ваше право на отримання інформації чи послуг державною мовою порушене, потрібно насамперед спробувати владнати ситуацію на місці та попросити працівника обслуговувати вас державною мовою, звернутись до керівництва закладу або на "гарячу лінію" установи", – повідомив Тарас Кремінь.

У разі відмови або не отримання послуг чи інформації українською, омбудсман радить подати скаргу до Уповноваженого із захисту державної мови на поштову адресу 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12, електронну скриньку [email protected] або заповнити відповідну форму на сайті Уповноваженого. А також можна телефонувати на лінію для надання додаткової інформації за номером 044 293 11 79.

Що відомо

  • З 16 січня 2020 року вся сфера обслуговування мала перейти на українську мову. У випадку, якщо співробітники сфери обслуговування відмовляються обслуговувати клієнта українською мовою, існує певний порядок дій.
  • Стаття 32 Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" набула чинності 16 січня 2020 року. Стаття закріплює, що мовою реклами в Україні визначено державну мову. У друкованих ЗМІ, що видаються однією з офіційних мов ЄС, допускається розміщення реклами тією мовою, якою видається такий друкований ЗМІ. Мовою реклами на телебаченні та радіо також є українська мова.
  • Окружний адміністративний суд Києва 28 січня визнав протиправною та скасував постанову Кабінету міністрів про встановлення нового українського правопису. Міністерство юстиції заявило, що буде оскаржувати рішення суду.

Топ дня

Вибір редакції

На початок