Два українських фільми увійшли в довгий список премії "Оскар"

Два українських фільми увійшли в довгий список премії "Оскар"

Два українських фільми увійшли в довгий список премії "Оскар"

Американська академія кінематографічних мистецтв і наук опублікувала список фільмів-претендентів на отримання 93-го "Оскара". У ньому є два українських фільми.

У категорії "Найкращий міжнародний художній фільм" – це стрічка Валентина Васяновича "Атлантида", а в категорії "Найкращий повнометражний документальний фільм" – стрічка Ірини Цілик "Земля блакитна, ніби апельсин".

Короткі списки в кожній категорії буде оголошено 9 лютого 2021 року. У них увійде по 15 фільмів. Зараз у "Атлантиди" 92 конкуренти, а у "Землі блакитної, ніби апельсин" – 237.

Номінанти на премію "Оскар" стануть відомі 15 березня. Церемонія вручення нагороди пройде 25 квітня в Лос-Анджелесі.

Що відомо

  • Фільм "Атлантида" (2019) розповідає про життя Донбасу після майбутньої перемоги України у війні з Росією і повернення окупованих територій. Події розвиваються у 2025 році. Світова прем'єра стрічки відбулася на Венеціанському кінофестивалі. Там фільм отримав історичну для України перемогу.
  • Стрічка "Земля блакитна, ніби апельсин" (2020) розповідає про сім'ю, яка живе в так званій "червоній зоні" Донбасу, де вже шостий рік тривають військові дії. Головна героїня – мати-одиначка, виховує чотирьох дітей. Стрічка стала першою з фільмів українських режисерів, представленої на американському фестивалі незалежного кіно "Санденс". Ірина Цілик отримала нагороду за кращу режисуру.

Читайте також

"Війна несе смерть і тільки любов може її перемогти". Огляд фільму "Атлантида" Валентина Васяновича

Оскар 2020: як визначають переможця і що відбувається з кінопремією

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад