Перейти до основного змісту
У перший день лютого Землю накриє магнітна буря. Як убезпечитися

У перший день лютого Землю накриє магнітна буря. Як убезпечитися

У перший день лютого Землю накриє магнітна буря. Як убезпечитися
. Вікіпедія

1 лютого, через посилення сонячного вітру, всю планету накриє геомагнітна буря. Це може спричинити погіршення самопочуття насамперед у метеочутливих людей та людей літнього віку.

Як повідомляє Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США, ця магнітна буря буде слабкою, рівня G1. Вона пов'язана з посиленням сонячного вітру, який виникає з виступу південної полярної корональної діри.

Всього у класифікації магнітних бурь існує п'ять рівнів – від G1 до G5. За словами експертів, буря класу G1 може провокувати незначні збої в роботі енергосистем, впливати на шляхи міграцій птахів і тварин. А більш потужні бурі призводять до порушень зв'язку і перебоїв в роботі навігаційних систем.

Читайте також: Чому виникають магнітні бурі та чи варто їх боятися. Пояснює біофізик

Проте, незалежно від сили бурі, в такі дні багато людей можуть відчути погіршення самопочуття, зокрема аритмію серця, шум у вухах, стрибки тиску, а також головний біль й безсоння. Насамперед магнітна буря негативно впливає на людей із метеозалежністю, літнього віку й тих, хто має проблеми із серцем, судинами та інші хронічні хвороби.

Тому медики радять:

- не планувати на ці дні важливих і відповідальних справ;

- спати не менше 7-8 годин на добу;

- відмовитися від алкоголю та кави, а пити зелений або трав'яний чай;

- не перевантажувати ШКТ смаженою і жирною їжею;

- більше гуляти на свіжому повітрі та уникати перевтоми.

- стежити за тиском.

Що відомо

  • Раніше вчені не прогнозували у січні 2021 року відчутних сплесків магнітних бур. Шанси на появу явища підвищуватимуться лише кілька днів протягом першого місяця нового року, однак й такі бурі будуть украй слабкими.
  • У грудні 2020 року супутники зафіксували найсильніший сонячний спалах за три роки
Топ дня
Вибір редакції
На початок