Юрай Санітра - про виступ України на чемпіонаті Європи та підготовку в Поклюці

Юрай Санітра - про виступ України на чемпіонаті Європи та підготовку в Поклюці

Ексклюзивно
Юрай Санітра - про виступ України на чемпіонаті Європи та підготовку в Поклюці Суспільне:Біатлон

Ексклюзивний коментар Юрая Санітри для Суспільне Спорт.

Збірна України з біатлону безпосередьо з останнього січневого етапу Кубка світу вирушила в Поклюку, де пройде чемпіонат світу-2021. У складі української команди шість біатлоністів: Юлія Джима, Олена Підгрушна, Валя Семеренко та Дар’я Блашко, а серед чоловіків - Дмитро Підручний та Антон Дудченко.

Вони матимуть більше двох тижнів для акліматизації та вивчення траси в Словенії. А уже в понеділок, 1 лютого, до цієї шістки приєднаються інші українські біатлоністи, які зараз виступають на чемпіонаті Європи.

Суспільне Спорт поспілкувалося з тренером збірної України Юраєм Санітрою - про перебування в Поклюці, форму Дар'ї Блашко, а також визначення складу з учасників чемпіонату Європи.

  • Про підготовку до чемпіонату світу в Поклюці

"Переїзд [з Антгольца] був нормальний, перші кілька днів було дость прохолодно: зранку доходило до -15°C. Тут дуже багато снігу. Перші тренування були полегшені: спортсмени самі займалися. Траса тут добре підготовлена, тому можна дуже комфортно пройти фазу акліматизації. У неділю починаємо вже заключну фазу підготовки до чемпіонату світу.

Не будемо сильно завантажувати спортсменів, будемо більше працювати над тим, щоб були готові на цей час на максимум своїх можливостей. Використаємо на повну те, що вже зараз можемо весь день готуватися на трасі, де проходитиме чемпіонат світу. Надалі буде індивідуальна підготовка для біатлоністів.

Першого лютого має приїхати група з чемпіонату Європи. З огляду на їх стан - створимо відповідну програму, щоб вони могли добре підготуватися до світової першості".

  • Про стан Дар’ї Блашко та форму Дмитра Підручного

"Даша працює за особистою програмою для того, щоб вивести її на той же рівень, який вона мала у грудні в Скандинавії. А Дмитро Підручний перебуває в дуже гарних кондиціях, що показав Кубок світу в Антгольці. Хочемо зберегти цей стан, а також допрацювати зі стрільбою та додати впевненості, щоб міг показати свій рівень".

  • Про умови в Словенії

"Стадіон тут знаходиться приблизно на висоті 1400 метрів. До цих умов потрібно спеціально готуватися. Величезний плюс, що ми проживаємо прямо на арені. Проблема у проживанні знизу біля озера Блед, що звідти потрібно діставатися нагору впродовж 20-25 хвилин. А цей шлях з великою кількістю поворотів дуже впливає на фізичний стан спортсменів. Тому варіант, які ми обрали, має позитивно вплинути на підготовку та виступ українців".

  • Про виступ українців на чемпіонаті Європи та добір на чемпіонат світу

"Медаль Анастасії Меркушиної – це дуже хороший результат. Я не казатиму щодо рівня цього результату, але…

У чоловіків трохи не вистачає вдачі Артему Примі, а Богдан Цимбал чомусь не може впоратися з останніми пострілами. Дивлюсь кожен старт, бо цікавить рівень спортсменів та необхідно доповнити склад, як жіночої, так і чоловічої збірної.

Уже після гонок переслідування планую визначитись з остаточною заявкою. Дещо турбує мене нині виступ чоловіків у Польщі, адже важко визначити, хто стане п’ятим на чемпіонат світу. У жінок я думаю все зрозуміло: Віта Семеренко підтвердила свій стан – вона може допомогти і в естафетах. А щодо шостої буду дивитися ще у персьюті".

Усі новини за тегом "Чемпіонат Європи з біатлону"

Що відомо

  • Раніше Юрай Санітра стверджував, що з чемпіонату Європи до складу команди на чемпіонат світу буде обрано 3 чоловіків та 2 жінок.
  • Уже місце на чемпіонаті світу собі гарантували: Дмитро Підручний, Антон Дудченко та Артем Прима (чоловіки), а також Юлія Джима, Олена Підгрушна, Дар'я Блашко та Валентина Семеренко (жінки). Зі слів Юрая зрозуміло, що місце в команді на світову першість підтвердили Віта Семеренко та Богдан Цимбал.
  • Чемпіонат світу з біатлону розпочнеться в четвер, 10 лютого. Україна зможе виставити по чотири спортсмени у кожній особистій гонці.
Категорії
КаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт