"Вивчати історію на експонатах цікавіше": херсонським учням розповіли про історію УНР

"Вивчати історію на експонатах цікавіше": херсонським учням розповіли про історію УНР

"Вивчати історію на експонатах цікавіше": херсонським учням розповіли про історію УНР UA: Херсон

У Херсонському обласному краєзнавчому музеї провели екскурсію для учнів херсонської школи №35. Дітям розповіли про українську революцію майже сторічної давнини та День Соборності України.

Екскурсії до Дня Соборності України проводяться щороку, говорить науковий співробітник музею Андрій Микитюк. Щоразу до програми додається більше інформації:

"Дуже цікаво, в першу чергу, що у нас є зброя періоду революції. Тому що зброя найчастіше викликає найбільший інтерес. Як холодна зброя, так і макети вогнепальної зброї. Є така легендарна річ, як шаль, яку подарував одній із мешканок Херсонщини. Кожен предмет має свою ступінь подачі. Ми знаємо про цей предмет, але для того, щоб його обіграти, показати – треба ще попрацювати, щоб це було цікаво дітям. Планується додати більше в екскурсію інформації, пов'язаної з особистостями, з персоналіями, оскільки люди, які творили цю революцію, мають за собою долю, причини бути в цій революції. Багато херсонців займали пости в українській державі".

Протягом години екскурсовод розповідає про особливості тієї революції, об'єднання українських земель:

"Дуже важливо, що діти знаходять щось для себе. Наприклад, вони побачили гроші, зброю. Хлопці побачили кулемет, дівчата побачили дзеркало. Відповідно, важливо підкреслити моменти, на які вони звертають увагу, для того, щоб вони відкрили щось для себе. Адже історія перенасичена, вона має багато для нас уроків. І, відповідно, хочеться, щоб діти віднайшли щось своє в історії".

Після екскурсії школярі розказали, що нового дізналися. Зокрема, учениця 10-го класу херсонської школи №35 Тетяна Мостицька:

"Мені дуже сподобалася ця екскурсія, але найбільше мені сподобалось, як розвивалися технології у ті часи, як застосовувалась зброя. Вивчати історію саме на експонатах – це значно цікавіше, ніж у підручнику".

Однокласниця Тетяни Аліна Пластунова розповідає, що екскурсія їй сподобалась:

"Екскурсія була цікава! Вразило те, що коли було УНР, прапор був інший – превернутий".

Екскурсії до Дня Соборності України в музеї триватимуть протягом тижня, а за потреби - і довше, говорить Андрій Микитюк:

"Найактивніше, звичайно, звертаються школи. Відповідно, вони приходять до нас, ми - до них. Старше покоління трішки менше проявляє інтерес. Але коли проходять такі заходи, як вихідного дня, ми намагаємося розповісти про цю історію".

Оксана Страмнова, Ігор Педченко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди