Український санкар уперше вийшов у фінал чемпіонату світу в спринті

Український санкар уперше вийшов у фінал чемпіонату світу в спринті FILuge

Андрій Мандзій фінішував 13-м.

Чемпіонат світу із санного спорту-2021 розпочався змаганням у дисципліні спринт. Формат змагань наступний: відбувається кваліфікаційний спуск, за результатом якого 15 найкращих санкарів виходять у фінал.

Це дисципліна, яка дебютувала у програмі чемпіонаті світу в 2016 році. Ніколи за попередні роки українські санкарі не проходили кваліфікацію.

Першим в історії України зміг пройти у фінал Андрій Мандзій на чемпіонаті світу 2021 року - він показав 14-й результат в кваліфікації. Безпосередньо у фінальній спробі 32-річний санкар фінішував 13-м.

Він відстав від переможця на секунду, показав гірший час у порівнянні зі своєю спробою у кваліфікації. Але 13 місце в спринті на чемпіонату світу - найкращий результат в історії для України.

Для Мандзія це був четвертий виступ у спринті на світових першостях. Його три попередні спроби: 33, 27 та 27 місця.

Чемпіоном світу став австрієць Ніко Гляйшер, який випередив представника РФС Семена Павліченка та свого брата Давіда Гляйшера.

Як виступили інші українці в спринті

• Чоловіки: Андрій Мандзій - 13 місце (уперше в історії у фіналі), Антон Дукач - 24
  • Жінки: Олена Стецьків - 27, Олена Смага - 30, Юліанна Туницька - 41
  • Пари: Стахів/Лисецький - 21, Гой/Левкович - 22