Маловисківський будинок культури залишився нічийним. Хто має взяти його на баланс

Маловисківський будинок культури залишився нічийним. Хто має взяти його на баланс

Маловисківський будинок культури залишився нічийним. Хто має взяти його на баланс Суспільне: Кропивницький

Маловисківська громада, що у Кіровоградській області, має взяти на баланс приміщення районного будинку культури разом з працівниками і майном. Про це сказав міністр культури та інформполітики Олександр Ткаченко. Голова громади Юрій Гульдас говорить, що за гроші бюджету можуть утримувати приміщення без працівників.

Погодити ліквідацію Будинку культури з міністерством може місцева влада, після того, як прийме його на баланс: "Безпідставне закриття закладів культури, без погодження з міністерством культури та інформаційної політики, є прямим порушенням статей 8 і 22 "Закону про культуру", – говорить Олександр Ткаченко.

Районні державні адміністрації зобов’язані передати заклади культури територіальній громаді, а територіальні громади не можуть відмовити прийняти заклади культури у свою власність. Якщо територіальна громада, все ж таки, вирішує ліквідувати, чи реорганізувати заклади культури, вона має обов’язково звернутися до міністерства щодо погодження ліквідації чи реорганізації, – сказав міністр.

Голова громади Юрій Гульдас каже: утримувати за гроші бюджету можуть приміщення, без працівників: "Міський голова разом з депутатським корпусом передивився штати, передивимося звідки ми зможемо взяти фінансування на утримання, і чи будемо ми у цьому році, у зв’язку з коронавірусом, використовувати це приміщення, чи направити гроші на лікарню".

"Громади не можуть відмовити прийняти заклади культури у власність", – ТкаченкоСуспільне: Кропивницький

Юрій Гульдас сказав, що рішення про те, як будуть утримувати будівлю, зможуть ухвалити після закінчення пандемії.

Будинок культури знаходився на балансі райради. Грошей у її бюджеті на виплату зарплат працівникам наразі немає, – каже голова райради Олександр Небога. "Зміни до бюджетного кодексу викреслили районну ланку із розпорядників грошей і з утримувачів таких об’єктів. Всі доходи, які були на районному рівні, передані на рівень територіальних громад".

Обласна адміністрація мала погодити ліквідацію Будинку культури з міністерством, – каже Олександр Небога. "Обласний відділ культури не захотів, не перенаправив на міністерство".

Директорка обласного департаменту культури Уляна Соколенко телефоном розповіла: громада зобов’язана взяти на баланс приміщення Будинку культури, працівників і майно. "Питання про реорганізацію, чи ліквідацію мають ухвалити лише після цієї процедури. На сьогодні Маловисківська громада такого рішення не ухвалювала. Є порушення законодавства".

Будинок культури у Малій Висці побудували півстоліття тому. Тут працюють 19 людей.

Директорка Будинку Любов Левченко показала Суспільному, як і що тут облаштували. На другому поверсі зібрали предмети побуту, які використовували у минулому столітті: "Збирали матеріал по усьому району: оникіївські подушки, мануйлівські горщики, пасічниківські бутлі, у колекції є два автентичних рушника, які робила маловищанка років 80 тому, хустка, якій сто років".

"Громади не можуть відмовити прийняти заклади культури у власність", – ТкаченкоСуспільне: Кропивницький

Глядацька зала має 890 місць. Тут, каже директорка, до карантину організовували 2-3 концерти на місяць: "КВК-програми, молодіжні програми, бо молодь, все-таки, найбільш активні учасники культурно-масових заходів, люди, навіть, стояли у проходах".

"Громади не можуть відмовити прийняти заклади культури у власність", – ТкаченкоСуспільне: Кропивницький

Проти закриття Будинку культури 15 його працівників протестували 28 січня. Зібралися біля міської ради під час сесії.

Любов Левченко сказала, – "Взяли на баланс районну бібліотеку і музей, нас залишили без відповідей і на сьогоднішній день у нас проблема фінансування, ніхто нас не фінансує, у нас є заборгованість по заробітній платі і енергоносіям. Цілий місяць ми не отримуємо зарплату, ми не можемо відкрити рахунки в казначействі, бо ми ні у кого ні в бюджеті. 500 тисяч буде заборгованість, якщо з ліквідацією".

Показала розпорядження голови Маловисківської райдержадміністрації від 28 грудня минулого року про закриття Будинку культури. У документі йдеться, що припинити роботу він має до 1 березня цього року.

За словами Уляни Соколенко, документи, які стосуються ліквідації Маловсиківського будинку культури, в обласному департаменті розглядатимуть 1 лютого. Якщо знайдуть порушення, готуватимуть подання до прокуратури.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди