Віта Семеренко - десята, дебютне "золото" Бендіки. Результати жіночого спринту на чемпіонаті Європи AP

Одна українка у топ-10.

Перша гонка чемпіонату Європи для жіночої збірної України завершилася медаллю Анастасії Меркушиною та чотирма біатлоністками у топ-11. Від спринтерської гонки очікування були не меншими: боротися за високі місця українки могли.

Однак не склалося.

Якщо за результатами першої стрільби одразу сім українок знаходилися у топ-7 найкращих, то на фініші - тільки Віта Семеренко фінішувала в топ-10, вона замкнула десятку.

Віта Семеренко була найкращою серед українок на дистанції, але один промах (останнім пострілом) не дозволив їй поборотися за медалі. "Бронзову" результату Семеренко програла 17 секунд, якраз ціна промаху.

Ірина Петренко продемонструвала хороший для себе темп на дистанції (другий серед українок), але дуже довго стріляла. Хоч вона і закрила усі мішені, але за швидкострільністю програла Семеренко 17 секунд. На фініші їх розділило 10 секунд - Петренко закінчила спринт на 14-му місці.

У третьому десятку Анастасія Меркушина та Катерина Бех - вони з одним колом штрафу фінішували на 22-му та 29-му місцях.

Тільки чотии українки потрапили у топ-60 та відібралися в гонку переслідування. У Анни Кривонос та Надії Бєлкіної результат поза топ-60.

Чемпіонкою Європи у спринті стала латвійська біатлоністка Байба Бендіка. Вона була лідеркою після першої стрільби, схибила одного разу на другому вогневому рубежі, але на останньому колі не залишила шансів суперницям.

Вісім секунд відставання від лідерки перетворилися на шість секунд переваги на фініші. Бендіка - уперше в кар'єрі виграла "золото" чемпіонату Європи.

Срібна медаль в активі норвежки Каролін Ердаль, яка на чотири секунди випередила росіянку Анастасію Шевченко. У топ-6 ще дві представниці Росії та одна норвежка.

В інтервалі 1:10 фінішували одразу 32 біатлоністки, що обіцяє боротьбу в гонці переслідування. Персьют пройде в суботу, 30 січня, об 11:30. Пряма трансляція - на сайті Суспільне Спорт та телеканалі UA: Перший.