Картину Боттічеллі продали на аукціоні Sotheby's за $92 млн

Картину Боттічеллі продали на аукціоні Sotheby's за $92 млн

Картину Боттічеллі продали на аукціоні Sotheby's за $92 млн

"Портрет молодої людини з медальйоном" (близько 1480 року) Алессандро ді Маріано ді Ванні Філіпепі, відомого як Сандро Боттічеллі, був проданий на аукціоні Sotheby's за 92,2 мільйона доларів.

Картина зайняла третю сходинку в списку найдорожчих робіт старих майстрів після "Спасителя Світу" Леонардо і подвійного "Портрети Мартена Солманса та Опьен Коппіт" Рембрандта. Але, як і в ситуації з панеллю Да Вінчі, атрибуція "Молоду людину з медальйоном" викликає сумніви в експертів.

На торгах, які проходили телефоном та онлайн 28 січня, за роботу Боттічеллі боролися два покупці. У підсумку переміг учасник, який торгувався через директора російського відділу Sotheby's Лілію Ситнікову. Молоток впав на ставці в 80 мільйонів доларів (92,2 мільйона з комісією). Ця вартість дорівнює попередній оцінці, яку дав аукціонний будинок.

"Шедевр Сандро Боттічеллі «Молодий чоловік з медальйоном" – один із найвизначніших портретів будь-якого періоду в історії, що коли-небудь виставлявся на аукціоні, і визначна робота Флорентійського Відродження – продана за $92,2 млн", – йдеться в твіті.

Протягом багатьох років вважалося, що на портреті зображений Джованні, брат Лоренцо де Медічі, який був одним з найбільш значущих покровителів Боттічеллі. Можливо, підказки містяться в медальйоні із зображенням святого у нього в руках. Рентген показав, що це – чужорідний предмет, вставлений в картину в XIV столітті. Ймовірно, це робота художника Бартоломео Булгаріні. По одному з припущень, Боттічеллі навмисно протиставив красу і життєрадісність молодої людини немочі зістарілого святого.

Читайте також

Британський музей Вікторії та Альберта завантажив детальні оцифровки роботи Рафаеля

Галерея в Гаазі показала найдетальнішу у світі оцифровку картини Вермера

Художній музей Амстердама виклав в мережу 709 тисяч оцифрованих експонатів з власної колекції

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше