Жителі Рожнятівщини вимагають ремонту дороги

Жителі Рожнятівщини вимагають ремонту дороги

Жителі Рожнятівщини вимагають ремонту дороги
Суспільне Карпати

До пів сотні жителів Рожнятова, Липовиці, Верхнього та Нижнього Струтиня, Суходолу (Прикарпаття) приїхали на мирну акцію до Івано-Франківської облдержадміністрації. Люди вимагають ремонту відрізку дороги Рожнятів-Липовиця, який з’єднує 12 сіл.

Жителі Рожнятівщини вимагають ремонту дороги
Жителі Рожнятівщини вимагають ремонту дороги. Суспільне Карпати

За словами одного з організаторів акції Романа Перегіняка, якщо обласна влада не знайде гроші на ремонт, люди перекриватимуть дорогу Н 10, Стрий-Мамалига.

Роман Перегіняк щодня їздить до Рожнятова власним авто. Щомісяця – поточний ремонт ходової, кожних три місяці – капітальний. Каже, 10 січня зібрали понад пів тисячі підписів за ремонт дороги. Листи з ними надіслали до влади.

Роман Якимів живе у Нижньому Струтині. Автівку має, але користується рідко. Каже, що пробували ремонтувати дорогу в селі своїми силами: "Ми збирали гроші в селі з людей. І люди давали, але ж то крапля в морі. Ну і дехто обурювався – бо село проїзне, гроші вклали тільки жителі села, а їздять всі".

На зустріч з учасниками акції прийшли керівник ДП "Дороги Прикарпаття" Андрій Сазонов, заступник голови Івано-Франківської ОДА Василь Івасик та перша заступниця голови ОДА Марія Савка.

"Ваша дорога є пріоритетною, вона розглядається. Я думаю, що там частково може бути зроблено капітальний ремонт, а частково – так званий проїзний ремонт, тобто поточний ремонт, за рахунок коштів, які йдуть на утримання", - повідомив Василь Івасик.

Марія Савка пояснила, що гроші на ремонт автошляхів спрямовуватимуть відповідно до протяжності доріг. Дорожній фонд сформують до 1 лютого - тоді стане відомо, скільки грошей на ремонт доріг отримають райони.

"В цьому році з Державного фонду регіонального розвитку ми очікуємо, що половину коштів – близько 130 мільйонів - буде якраз виділено на дороги обласного значення. І оскільки Рожнятівщина не має доріг державного значення, то із семи обласних доріг, які рекомендовані для ремонту в 2020 році, дві дороги проходять по Рожнятівщині. Це Калуш-Осмолода і Креховичі-Чорний Ліс", - поділилася перша заступниця.

Голова Рожнятівської районної ради Василь Рибчак каже, що вже виготовили проєктно-коштрисну документацію в межах населених пунктів. Вона становитиме 114 мільйонів гривень.

У підсумку влада та жителі Рожнятівщині домовилися про зустріч 10 лютого, аби визначити пріоритетні напрямки ремонту автошляхів.

Авторка: Наталія Олексієнко

На початок