Зарплати керівників облради: яка ставка у новообраних і що декларували попередники

Зарплати керівників облради: яка ставка у новообраних і що декларували попередники

Зарплати керівників облради: яка ставка у новообраних і що декларували попередники ФОТО: Суспільне Чернігів

Голова облради Олена Дмитренко отримуватиме 19 360 гривень зарплати щомісяця. Про це посадовиця повідомила в коментарі Суспільному.

За її словами, перша заступниця, Ніна Лемеш, отримуватиме 16 940 гривень, заступник Дмитро Блауш – 15 125 гривень. За такі зарплати проголосували 26 січня на позачерговому засіданні обласної ради згідно з відповідною Постановою Кабінету міністрів.

Окрім зарплат, посадовці можуть отримувати премії та надбавки.

Премія може бути не більше 100% посадового окладу в межах фонду оплати праці та економії фонду оплати праці. Про це йдеться у Проекті рішення «Про встановлення умов оплати праці голові обласної ради Дмитренко О.Б.» (його приймали без змін). Щомісяця можуть призначати премію за фактично відпрацьований час, до державних і професійних свят, ювілейних дат. Також у документі йдеться про матеріальну допомогу для вирішення «соціально-побутових питань» у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати, 20% надбавки за вислугу років та «за особливий характер роботи та інтенсивність праці» 90%».

Також є пункт, який передбачає додаткові премії й нарахування, згідно з розпорядженням голови облради.

Зарплати керівників облради: яка ставка у новообраних і що декларували попередникиФОТО: Суспільне Чернігів

Олена Дмитренко

Такі ж надбавки передбачені і в проекті рішення про заробітну плату першій заступниці голови Ніні Лемеш. З єдиною різницею: за вислугу років – 25% надбавки.

Зарплати керівників облради: яка ставка у новообраних і що декларували попередникиФОТО: Суспільне Чернігів

Ніна Лемеш

Для Дмитра Блауша пункту про надбавку про вислугу років немає.

Зарплати керівників облради: яка ставка у новообраних і що декларували попередникиФОТО: Суспільне Чернігів

Дмитро Блауш

Рішення про такі виплати приймає голова облради. Як сказала Олена Дмитренко, посадові оклади не змінювали – зарплати залишились тими ж, які були в голови та заступників минулого, 7-го скликання. Суспільне проаналізувало їхні декларації.

Так, голова обласної ради 7-го скликання, Ігор Вдовенко, за 2020-й рік отримав 756,5 тисяч гривень зарплати. В середньому на місяць виходить трохи більше 63 тисяч гривень.

Перший заступник Валентин Мельничук отримував більше, ніж голова – 762 424, тобто 63,5 тисяч гривень щомісяця.

Заступник голови облради Арсен Дідур отримав 592 386 гривень зарплати від облради – майже 50 тисяч на місяць. Така різниця між окладом та реально отриманими грошима полягає у преміях та надбавках, сказав він у коментарі Суспільному.

«Я чітко пам’ятаю, що в мене оклад був в районі 12-13 тисяч гривень. Далі пішло преміювання, вислуга, кандидат наук, ранг і таке інше. Й десь виходило тисяч 30. І додайте ще одноразову матеріальну допомогу і все інше, і це, може, тисяч 40 на місяць, якщо так розбити. І плюс матеріальна допомога на оздоровлення – раз на рік», - розповів Арсен Дідур.

Разом з тим, Олена Зубок, керуюча справами виконавчого апарату обласної ради, стверджує, що такі розрахунки робити некоректно, адже сума надбавок призначається кожній виборній посадовій особі відповідно до його стажу, наукових досягнень, вислуги років і таке інше:

«По-перше, це – повна зарплата, без відрахувань. Одразу з цієї суми треба забрати 20,5% податків. По-друге, в цій річній сумі буде дві матеріальні допомоги: на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань. Вони передбачені Законом про службу в органах місцевого самоврядування. Виплачуються один раз на рік. Тобто вже загальну суму не можна ділити на 12».

За словами Олени Зубок, зарплата у Олени Дмитренко не буде такою ж, як у ексголови облради Ігоря Вдовенка, адже «у нього були додаткові виплати – ті, яких немає у Олени Борисівни. Це – за заслуженого працівника освіти, за науковий ступінь…».

Нагадаємо, Дмитро Блауш у програмі Суспільного «Сьогодні. Головне» так і не зміг сказати, якою буде заробітна плата у голови облради та першого заступника, хоча він голосував за ці проекти рішення.

«Я відверто скажу, мене це питання не дуже цікавило, яка там точна сума», - сказав депутат.

Читайте також:

Повернулася з Києва, щоб відновити рідне село: які плани в наймолодшої голови ОТГ на Чернігівщині

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди