Перейти до основного змісту
Безкоштовне навчання бізнесу для переселенців та інших жителів Житомирщини: як можна долучитися

Безкоштовне навчання бізнесу для переселенців та інших жителів Житомирщини: як можна долучитися

У Житомирі стартує черговий етап проєкту "Школа підтримки малого та середнього бізнесу", в рамках якого його учасники безкоштовно отримують навички, необхідні для ведення та покращення власного бізнесу. Учасників навчатимуть продажам, проєктному менеджменту, маркетингу та управлінню бізнес-інструментами.

Про це в етері Українського радіо Житомир журналістці Оксані Кропивницькій розповів керівник проєкту "Школа підтримки малого та середнього бізнесу", голова громадської організації "Вдоскональ себе" Сергій Трохимишин. "Школу" проводять за підтримки естонської благодійної організації NGO “MONDO” в рамках проекту “Для України”.

За словами Сергія Трохимишина, окрім іншого, "Школа підтримки малого та середнього бізнесу" має на меті допомагати інтеграції переселенців в економічне життя громади.

"Робимо це за своєю системою, об’єднуючи людей, які мають статус внутрішньо переміщених осіб, з діючими підприємцями і підприємцями-початківцями. Також чекаємо на заявки від чоловіків та жінок, які мають цікаві бізнес-ідеї. Прийом заявок триває до 13 квітня, втім, цей термін може буде продовжений — дивитимемося по ситуації. У нас немає жодних обмежень за віком чи статтю. До прикладу, в першому наборі серед учасників були 15-річні дівчата, які зараз мають успішні продажі в багатьох регіонах України. 59 випускників першого та другого наших наборів створили 36 нових робочих місць і станом на зараз сукупно сплатили 2,7 мільйона податків до бюджетів різних рівнів", — говорить Сергій Трохимишин.

Безкоштовне навчання бізнесу для переселенців та інших жителів Житомирщини: хто і як може долучитися
Сергій Трохимишин в студії Українського радіо Житомир. Житомир, квітень 2025 року. Суспільне Житомир/Оксана Кропивницька

Програма навчання

Програма навчання складається з п'яти модулів і триватиме три з половиною місяці. За цей час 40 учасників безкоштовно навчатимуть практичних елементів ведення бізнесу.

"Навчання безкоштовне. Його особливість в тому, що ми безпосередньо в процесі не лише розповідаємо, що і як потрібно зробити для розвитку бізнесу, ми допомагаємо створювати ефективні стратегії розвитку справи для кожного з учасників. Програма розроблена так, щоб наші слухачі курсу змогли одразу застосовувати отримані знання на практиці. У цьому їм допомагатимуть бізнесмени-практики, які свого часу і самі пройшли подібний шлях, будуючи власну справу. Вони вчитимуть наших студентів розбиратися у маркетингу, ключових бізнес-моделях, бухгалтерських звітах, вчитимуть продажам, проєктному менеджменту, управлінню бізнес-інструментами. Навчать, як правильно підбирати команду і працювати зі звітністю для податкової. Також заплановані обговорення основних аспектів трудового законодавства", — розповів Сергій Трохимишин.

Хто може подавати заявки

Навчання проходитиме у Житомирі. Втім, долучитися до нього зможуть також і учасники з інших міст. Їх на час навчання забезпечать житлом.

"Ми орієнтуємося не лише на Житомирську область, але й на інші регіони. Минулі наші учасники були з заходу України, був один слухач із неокупованої частини Донецької області. Але всі учасники готові були їхати в Житомир вчитися. Тому ми чекаємо заявок з усієї України, але концентруємося на Житомирщині. В нашій області зараз проживають близько 60 тисяч переселенців — впевнений, що серед них точно є люди, які готові відкрити власний бізнес", — сказав Сергій Трохимишин.

Як подати заявку на навчання

За словами Сергія Трохимишина, учасникам потрібно буде подати анкету і пройти співбесіду.

"Анкета доступна за посиланням, а також є на всіх наших сторінках в соцмережах. Шукайте сторінку громадської організації "Вдоскональ себе", або NGO Improve yourself, в багатьох громадах поширили інформацію про нас. Далі треба буде пройти співбесіду і відвідувати всі навчальні модулі і виконувати домашні завдання. Окремо хотів би звернути увагу на помилки, які найчастіше роблять учасники, заповнюючи заявки. По-перше, це формальне заповнення мотиваційної частини заявки. Як наслідок — ми не можемо чітко зрозуміти, чи зацікавлена людина і яким має бути результат. Такі заявки отримають менше балів під час відбору. Також учасники мало розписують власний досвід ведення бізнесу, а нас цікавить саме досвід в обраній сфері. Людина, яка працювала адміністратором в готелі і знає, як працює готель, буде в пріоритеті перед людиною, яка просто має якийсь капітал, але не знає, як працює та чи інша справа. Тому просимо ретельно розписувати свій досвід та хобі. І третя помилка – технічна, коли учасники неправильно вказують номери телефонів, електронну адресу, і ми потім не можемо зв’язатися з цими людьми", — говорить Сергій Трохимишин.

Раніше Суспільне розповідало про переселенку з Херсону Світлану Солотвінську — фармацевтку за освітою, яка пішла навчатися у "Школу підтримки малого та середнього бізнесу". Жінка написала бізнес-план, на реалізацію якого виграла грант 1500 євро, і доклавши власні 170 000 гривень придбала масажний апарат для косметології і моделювання тіла людини та відкрила у Житомирі студію естетики тіла.

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp

Топ дня
Вибір редакції
На початок