Зранку 10 квітня у Житомирі під будівлею облради зібралися представники ветеранських організацій, які прийшли протестувати проти кулуарних призначень нового керівника Житомирського обласного медичного центру вертебрології і реабілітації.
У коментарі Суспільному голова громадської організації "Союз ветеарнів ліквідації Чорнобильської катастрофи" журналіст Віталій Юшкевич розповів, що на сесію прийшли кілька десятків представників ветеранських організацій, але на засідання сесії пропустили лише одного з них.
"Приїхали хлопці з різних куточків області, які проходили реабілітацію в цьому центрі. Вони зайшли в хол, але депутати прийняли рішення, щоб пропустили лише одного представника в залу засідань сесії, хоча спочатку йшлося про п'ятьох, а потім про трьох представників. Нам вчора говорили, що до нас вийде депутат Руслан Годований, а натомість вийшов хтось із представників апарату, щоб сказати про рішення пропустити лише когось одного з представників протестувальників", — розповів Віталій Юшкевич.

За словами Віталія Юшкевича, протестувальники прийшли на сесію, бо не хочуть, щоб обласний медичний центр вертебрології і реабілітації перейшов у приватні руки, а військові та ветерани, втратили можливість проходити якісну реабілітацію у цьому центрі.
"Ми маємо підозру, що після призначення нового керівника внесуть зміни в статут підприємства і закриють його, як це вже зробили з центром для чорнобильців у Житомирі. Нинішня очільниця центру Галина Іванівна (Галина Козловець — ред.) робить все, щоб забезпечити ефективну роботу центру і усіма правдами і неправдами знаходить фінансування на обіди для хлопців. За місяць там лікуються по 150 наших хлопців, там черга по 2-3 місяці. Якщо тут нічого не вдасться сьогодні добитися, ми будемо організовувати вже масштабнішу акцію під стінами центру вертебрології", — говорить Віталій Юшкевич.

Ветеран війни Микола Петрук, який є головою громадської організації "Форт Полісся" розповів, що рішення про призначення нового керівника центру вертебрології депутати облради збиралися ухвалити без обговорення з ветеранами та представниками громадськості.
"Що це робиться? Всі питання і дерибани проходять за закритими дверима, і ми про це знаємо. Сьогодні обласні депутати прикриваються тим, що воєнний стан, і нібито через це не можуть нас запросити на засідання обласної ради. Де тут у нас ідуть бої? Ми не бачимо боїв. Хотіли депутати таємно змінити керівника цього центру. Через цей центр пройшло більше 4 з половиною тисяч ветеранів які отримали безкоштовне лікування", — говорить Микола Петрук.

За словами голови Союзу десантників Житомирської області Віктора Чабаненка, ініціював питання зміни керівника обласного медичного центру реабілітації депутат обласної ради Руслан Годований.
"Годований каже: "Ні, там не все в порядку, треба міняти". І ми в цьому вбачаємо корупційні дії. Бачимо, що все переходить у приватні контори, а ветеранам, хто кров свою проливав і ризикував своїм життям щодня і сьогодні це робить, вони повинні кудись іти отримувати послуги, за які треба гроші платити", — говорить Віктор Чабаненко.

У коментарі Суспільному депутат Руслан Годований сказав, що продавати обласний центр вертебрології облрада немає права, бо приміщення належить не їй, а державі.
"Це відверта брехня, і мені соромно, що таким чином підло і цинічно використовується чесне ім’я людей, які нас захищають — ветеранів ЗСУ. Приміщення центру належить державі, воно не належить навіть обласній раді. Тому продати його, змінити право власності в нас немає навіть повноважень. Але, оскільки я люблю цифри і дивлюся фінансові звіти, плани і так далі, я дійсно на медичній комісії підняв питання ефективності роботи закладу. Коли був керівниуом Олександр Торбас, підприємство у 2023 році закінчило рік з прибутком 4 мільйони гривень. Але, коли тимчасово були покладені обов’язки на іншу людину, підприємство закінчило рік із збитком 500 тисяч. Тобто, за неповний рік — мінус 4 з половиною мільйони гривень. Сказали, що у людини не має досвіду, не вистачає фаховості", — розповів Руслан Годований.

Тимчасова виконувачка обовязків керівника обласного медичного центру реабілітації Галина Козловець телефоном відповіла Суспільному, що центр не є збитковим.
"Скільки ми плануємо заробити і скільки ми заробили — можливо, він по цьому фінансовому звіту і говорить якісь цифри. Якщо ми плануємо заробити 100 мільйонів гривень. а заробили 80 мільйонів гривень, то він має на увазі, що це підприємство збиткове, хоча це зовсім не так. І підприємство в мінус не працює, всі працівники отримують заробітну плату і доплати, і надбавки вчасно і в повному обсязі. У нас дуже багато військових, а військові у нас отримують послуги і лікуються безкоштовно. Чим більше військових, тим більше ми не можемо виконати той план. Черга у нас вже на грудень місяць", — сказала Галина Козловець.

На сесії 10 квітня депутати Житомирської обласної ради запросили до виступу Миколу Петрука. Після чого ухвалили рішення призначити Олександра Данищука виконувачем обов’язків директора обласного медичного центру реабілітації на час воєнного стану. До призначення на цю посаду Олександр Данищук працював в обласному перинатальному центрі.

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp