На Житомирщині з початку дії весняно-літньої нерестової заборони зафіксовано два випадки порушення правил рибальства. Загальна сума завданих збитків — 263 500 гривень.
Про це Суспільному повідомив заступник начальника відділу Житомирського рибоохоронного патруля Роман Демянчук.
За його словами, 8 квітня 2025 року близько 23:00 зафіксували порушення правил рибальства на річці Гуйва в межах села Зарічани Станишівської територіальної громади.
"Двоє громадян здійснювали незаконний вилов риби з гумового човна за допомогою чотирьох ліскових сіток загальною довжиною 280 метрів. У них вилучили: карась сріблястий — 39 екземплярів, лящ — 33, судак — 9 та одну щуку. Загальна вага улову — 34,6 кілограма. Збитки оцінено у 151 827 гривень", — сказав Роман Демянчук.

Заступник начальника відділу Житомирського рибоохоронного патруля розповів, що раніше 4 квітня 2025 року стався ще один інцидент порушення на річці Тетерів поблизу села Корчак Житомирського району.
"Громадянин здійснював незаконний вилов риби за допомогою трьох сіток загальною довжиною 125 метрів. У нього вилучили: судак — 5 екземплярів, щука — 2, рак — 2, короп — 1, карась сріблястий — 24, плітка — 1, лящ — 8, лин — 1 та сім окунів. Загальна вага виловлених водних біоресурсів — 22,55 кілограма. Сума збитків, завданих рибному господарству України, становить 111 673 гривні", — повідомив Демянчук.

Зі слів Романа Демянчука, в обох випадках на місце події прибули слідчо-оперативні групи. Працівники поліції задокументували факти правопорушень, вилучили водні біоресурси, заборонені знаряддя лову та човен. Складено адміністративні протоколи за частиною 4 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Розглядається питання про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 249 Кримінального кодексу України за ознаками кримінального проступку.

Раніше Суспільне писало, що з 1 квітня на Житомирщині починає діяти весняно-літня заборона на вилов риби та інших водних біоресурсів. Обмеження триватимуть до кінця червня залежно від типу водойми. Дозволено рибалити лише в межах населених пунктів із берега. Порушникам загрожує адміністративна або кримінальна відповідальність.
Також Суспільне розповідало, як працівники Житомирського рибоохоронного патруля проводять рейди та фіксують порушення.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp