9 квітня у Центрі позашкільної освіти для дітей та молоді Житомирської обласної ради визначили переможців обласного конкурсу "Великодні писанки", учасники якого створювали власні писанки та мальованки з тематикою родинного дерева.
Керівниця Центру Марія Бовсуновська розповіла Суспільному, що до конкурсу долучилися 38 дітей віком від 6 до 18 років. Сам конкурс складався з двох етапів: на першому — учасники представляли писанки або мальованки, які зробили власноруч заздалегідь; на другому — упродовж двох годин створювали писанки та мальованки з тематикою родинного дерева.


"Я приїхала з Олевська, щоб взяти участь у конкурсі — дуже хочу на "Олімп" потрапити. Я малюю мальованку, яка називається "Дерево роду" — зображую дерево, яке переходить у пташку, а на самому дереві будуть квіточки", — говорить одна з учасниць конкурсу на ім'я Катерина.

Ще одна учасниця конкурсу Олександра розповіла, що навчається писанкарству чотири роки.
"В мене тут дерево і поруч будуть діти і сім’я. Навчаюсь з п’ятого класу, вже 4 роки, і мені поки подобається. Це від наших предків пішло, тому це потрібно зберігати, це наша історія, це історія України", — сказала Олександра.


Учасниця конкурсу Ангеліна показала, за допомогою яких інструментів виготовляла писанку.
"Робила це за допомогою писачка, воску, свічки. Олівчиком наносила ескіз. Ну і звичайно фарба. Спершу я видуваю яйце, потім закапую дірочки знизу і зверху, протираю оцтом і починаю наносити ескіз за допомогою олівця. Потім уже починаю малювати", — розповіла Ангеліна.


Зі слів членкині журі Марії Масловської, проведення конкурсів з писанкарства важливе для збереження українських традицій.
"Саме завдячуючи таким дійствам, ми продовжимо цю традицію, щоб Україна була. Якщо ми оцінюємо роботи, то звертаємо увагу на символіку і кольорову гаму. Сцени природи, тобто вода, повітря, сонце — воно закодоване у знаках. Сьогодні ми зустрічаємо глибинні українські прадавні символи саме у писанці", — говорить Марія Масловська.

За участь у кожному етапі учасники отримували бали, які потім підсумували. Перемогу у конкурсі отримали учасники з найвищими балами.
"Найкращі писанкарі будуть представляти нашу Житомирську область на всеукраїнському етапі "Великодніх писанок". У нас працюють дві номінації – писанки та мальованки у трьох вікових категоріях кожна. Сьогодні нашу "Великодню писанку" представляють 38 учасників з десяти територіальних громад нашої області", — розповіла керівниця обласного центру позашкільної освіти для дітей та молоді Марія Бовсуновська.

Обласна виставка-конкурс у Житомирі проходить 25 років поспіль. Цього разу переможцями стали Софія Цвіткова, Яна Таборовська, Дарина Кидисюк, Тетяна Стужук, Вікторія Федчук, Дарʼя Скурковська.

Раніше Суспільне розповідало про житомирську майстриню Дарію Твардовську, яка створила великодню колекцію писанок, розмальовуючи їх кольоровим шоколадом у стилі петриківського розпису. За словами мами Дарії Наталії, для її доньки, яка з 8-місячного віку має порушення слуху – це не просто соціалізація, а й реальне підтвердження того, що її талант дійсно потрібен людям.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp