2 квітня на виконкомі Житомирської міськради озвучили умови, за яких учнів з інших громад зараховуватимуть на навчання у заклади освіти Житомира. Школярів, які не мають пільг, зараховуватимуть на вільні місця у школи з недоукомплектованими класами.
Умови для зарахування у заклади освіти Житомира дітей з інших громад відрізнятимуться для тих, хто має пільги, і тих, хто їх не має.
Про це на засіданні виконкому сказала заступниця директора міського департаменту освіти Світлана Ковтуненко.
Умови зарахування в заклади освіти Житомира для дітей з інших громад, які мають пільги
За словами Світлани Ковтуненко, в освітні заклади Житомира обов'язково прийматимуть дітей з інших громад, статус яких означений статтями №10 та №10_1 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Йдеться про членів сімей загиблих або померлих ветеранів війни.
Крім того, обов'язково зараховуватимуть дітей, один із батьків яких має статус безпосереднього учасника бойових дій під час захисту України від збройної агресії РФ, зокрема, і під час АТО. Прийматимуть дітей, один із батьків яких отримав інвалідність внаслідок війни. Також до закладів освіти зарахують дітей, один з батьків яких брав або бере безпосередньо участь у заходах оборони України від військової агресії РФ. Останнім потрібно буде надати підтверджувальну довідку.
"Ті, хто бере чи брав участь у заходах, пов'язаних із забезпеченням оборони України, йдуть в категорію "учасники бойових дій". Звертаю увагу, що вони повинні мати відповідну довідку за постановою №413 Кабміну України, тоді їхні діти також будуть обов'язково зараховані", — сказала Світлана Ковтуненко.

Умови зарахування в заклади освіти Житомира для дітей з інших громад, які не мають пільг
У коментарі журналістам Суспільного Світлана Ковтуненко сказала, що в заклади освіти Житомира також будуть зараховувати дітей із тих громад, які підписали меморандум та уклали угоду про співпрацю з Житомирською міськрадою. За цією угодою громади відшкодовують гроші на утримання своїх дітей згідно затвердженого фінансового нормативу надавача послуг.
Зі слів Світлани Ковтуненко, наразі Житомирська громада має таку угоду з Оліївською громадою, яка за 2024 рік відшкодувала близько 13 мільйонів гривень за утримання своїх дітей, зарахованих до закладів освіти Житомира.
Інших дітей з населених пунктів за межами Житомирської міської об'єднаної громади зараховуватимуть лише у разі наявності вільних місць. Зокрема, в школи, які обиратимуть в департаменті освіти.
"Ми бачимо, що в Озерному, Новогуйвинську, Станишівці та в інших громадах витратили значні кошти на умовах співфінансування на заклади освіти. Там гарні школи, в яких створили прекрасні умови для навчання, і в яких все є, а дітей звідти чомусь везуть навчатися у Житомир. Батьки аргументують тим, що працюють в Житомирі і хочуть, щоб їхні діти вчилися теж у Житомирі. Добре, але ми будемо надавати пріоритет дітям нашої громади, дітям пільгових категорій і дітям з громад, із якими укладені угоди. Спочатку вони, а вже потім, у разі, якщо в класах будуть вільні місця, інші діти. Причому ми лишаємо за собою право обирати, в яку зі шкіл розподілити дітей — зокрема, в ті, де в нас не буде комплектації класів, а не ті, в які хочуть батьки дітей", — сказала Світлана Ковтуненко.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp