На Житомирщині поліцейські повідомили про підозру 30-річній жительці Одещини у незаконному переправленні військовозобов'язаних через кордон України. Жінку затримали 22 березня в Коростенському районі, в мікроавтобусі, яким вона кермувала, перебували вісім людей. Підозрювана знаходиться під нічним домашнім арештом.
Про це Суспільному розповіла пресофіцерка Головного управління Нацполіції в Житомирській області Іванна Сілецька.
Пресофіцерка поліції повідомила, що за матеріалами слідства, близько місяця тому 30-річна жителька Одещини отримала від знайомого пропозицію заробити гроші. Вона мала перевезти військовозобов’язаних чоловіків до прикордонної території на півночі Житомирщини для їх подальшого незаконного виїзду з країни. Також було встановлено, що пропозиція незаконно покинути Україну була розміщена в одному з телеграм-каналів. Засновник каналу сформував групу з вісьмох чоловіків та надав їх контакти перевізниці.
"Ніхто попередньо один з одним не зустрічалися. Водійка отримала повідомлення з геолокацією місця збору, домовилася про зустріч у Києві. Вже на обумовленому місці одному із чоловіків надійшло повідомлення з вимогою вимкнути телефони та заплатити за дорогу вісім тисяч гривень з людини. За оперативними даними, кожному з пасажирів увесь "пакет послуг" мав коштувати 120 тисяч гривень", — розповіла Іванна Сілецька.
В напрямку кордону жінка разом із вісьмома військовозобов'язаними чоловіками вирушила 21 березня. Вже наступного дня близько 15:00 мікроавтобус Volkswagen Transporter зупинили в Коростенському районі працівники 9 загону Державної прикордонної служби України. Поліцейські затримали водійку в процесуальному порядку. У неї вилучили грошові кошти, мобільний телефон та транспортний засіб, повідомили в поліції.

Зі слів пресофіцерки поліції Житомирщини, стосовно восьми пасажирів віком від 21 до 56 років прикордонники склали відповідні матеріали про адміністративні правопорушення, а також сповістили Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.
Водійці повідомили про підозру за частиною 3 статті 332 Незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинені організованою групою з корисливих мотивів — караються позбавленням волі на строк від семи до дев'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.Кримінального кодексу України — незаконне переправлення осіб через державний кордон України. За чинним законодавством за такий злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 9 років. Суд обрав їй запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.
Як повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури на сайті відомства, прокурором було погоджено клопотання слідчого про взяття підозрюваної під варту. Утім, слідчий суддя обрав їй запобіжний захід у виді домашнього арешту. Наразі прокуратурою готується апеляційна скарга на вищевказане рішення суду. Пасажирів автомобіля, які є особами, що підлягають мобілізації, направлено для проходження ВЛК.
Як написала Держприкордонслужба на своїй сторінці в мережі Facebook, серед 8 чоловіків, які перебували в мікроавтобусі — жителі з Тернопільської, Закарпатської, Донецької, Дніпропетровської, Запорізької та Рівненської областей.
Досудове розслідування триває, встановлюються інші учасники протиправної схеми.
Суспільне Житомир готове надати можливість озвучити позицію підозрюваної у цій справі — для цього потрібно звернутися до редакції у будь-який зручний спосіб. Зокрема, написати на сторінку Суспільного Житомир у мережі Facebook.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp