Кліщі активізуються з настанням тепла, і їхні укуси можуть спричинити небезпечні захворювання як у людей, так і у тварин. Самостійно видаляти кліща ризиковано, оскільки це може призвести до ускладнень.
Про це Суспільному розповіла завідувачка інфекційного відділення Житомирської міської лікарні №1 Оксана Волкова.
За її словами, лікарі визначають, чи потрібно пацієнту проходити лікування після укусу кліща. Вона сказала, що ці паразити можуть спричинити хворобу Лайма.
"У гострий період можуть виникати серйозні ускладнення з боку центральної нервової та серцево-судинної систем. Якщо вчасно не звернутися до лікаря, гостра форма хвороби може перейти в хронічну. Видаляти кліща самостійно небезпечно — необхідно якнайшвидше, бажано протягом доби, звернутися до травмпункту для правильного та безпечного видалення. У нас наразі звернень з гострими клінічними ознаками Лайм-бореліозу не було, однак пацієнти приходили з кільцевими еритемами, які могли з’явитися після укусів кліщів восени минулого року", — сказала Оксана Волкова.

Житомирянка Тамара зазначила, що в місцевому Гідропарку побільшало кліщів. Її чоловік, який часто рибалить і збирає гриби, не раз стикався з цими паразитами, тому вона знає, як їх видаляти.
"Зараз є простіший метод — беремо ватку з антисептиком, обережно прокручуємо й витягуємо кліща. Пінцетом краще не користуватися, бо можна відірвати лапки", — розказала Тамара.

Зі слів житомирянина Сергія, він щодня приїжджає в Гідропарк і час від часу знаходить на собі кліщів, яких видаляє самостійно.
"Бувало, приносив кліщів не раз. Видаляю їх ниткою: підводжу її під основу кліща, трохи підтягуємо, зав’язуємо вузликом і поступово витягуємо протягом 15–20 хвилин, залежно від того, наскільки він присмоктався", — пояснив Сергій.

Житомирянин Дмитро, який гуляє зі своїм собакою в міському Гідропарку, зазначив, що укуси кліщів небезпечні не лише для людей, а й для тварин.
"Тварина може захворіти, і в деяких випадках доводиться везти її до ветеринара на крапельниці", — розповів Дмитро.

За словами житомирянина Олександра, кліщів багато у траві, тому під час прогулянок із собакою намагається ходити лише по доріжках.
"Знаю, що кліщі є і в місті, і на дачі. Тому після прогулянки натираємо собаку, уважно оглядаємо, тим більше, що вона світлого кольору", — сказав Олександр.


Лікар Житомирської обласної лікарні ветеринарної медицини Володимир Хмельницький розповів, що активність кліщів зростатиме з потеплінням і досягне піку при температурі +15°C.
"З початку 2025 року зафіксовано понад 50 випадків паразитарних захворювань у тварин, викликаних укусами кліщів. Перебіг хвороби може бути важким, зокрема при піроплазмозі та бабезіозі. Важливо регулярно обробляти тварин захисними засобами — є таблетки, краплі на холку, нашийники", — пояснив Володимир Хмельницький.








Раніше Суспільному лікарка-інфекціоністка інфекційного відділення КП "Лікарня № 1" Христина Старунська розповіла про небезпечні хвороби, які переносять кліщі, та як вберегтися від їхніх укусів.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp