На Житомирщині через різкі зміни температури може загинути частина урожаю плодових дерев. Основна проблема для дерев у недостатній кількості води у ґрунті.
Про це Суспільному розповів еколог Володимир Дубовий. За його словами, сильні морози можуть негативно вплинути на плодові дерева:
"Рослина, готуючись до зими, робить запас цукрів. Особливо – в точках росту, в бруньках. Загартування, як такого, не відбулося. Навіть ті морози, мінус 15 градусів, можуть бути для плодових дерев дуже і дуже страшними".

Володимир Дубовий каже, що людина може вплинути на зимівлю дерев:
"Потрібно якомога більше зволожити грунт, щоб коренева система була максимально мокрою. Та саме зараз потрібно провести побілку самих дерев, не перед Великоднем, а саме зараз".

Представниця обласного Житомирського Гідрометцентру Іраїда Єлиневська каже, що нестійка погода – це реалії сучасного клімату:
"Якщо раніше було так, що зима приходила і морози встановлювалися на цілий сезон, то зараз відбуваються "температурні гойдалки", тобто від аномального тепла, наприклад, як 31 грудня, коли температура підіймалася до 8 градусів тепла. Зараз очікуємо зниження температури до 18-20 градусів морозу. Це реалії сучасного клімату, коли ми маємо дуже нестійку погоду".

Броніслава Краснопольська на присадибній ділянці вирощує плодові дерева та кущі. Жінка розповідає, що в останні роки через погодні умови врожаю стало значно менше:
"Ці вишні садив ще мій чоловік. І ось повиходили бруньки і, якщо буде тепло, то вони вже стануть розпускатися. Але, якщо вдарить мороз і обморозить їх, то урожаю знову не буде. Цього року в мене було мало вишень. Яка брунька лишилася живою, то з тієї лише є плоди".
Броніслава Краснопольська каже, що найбільш вразливі до морозу абрикоси:
"Найбільше мороз впливає на абрикос, вишню, черешню. На фруктові дерева також. Дерева зазвичай взимку відпочивають, а влітку працюють. А тепер для них зима і літо майже однакові".
Автор: Сергій Косюченко
Камера: Віктор Підвисоцький