Батько та син Володимир та Євген Андрійчуки працюють водіями у державних пожежно-рятувальних частинах Бердичева. Кореспондентам Суспільного чоловіки розповіли про особливості та ризики своєї роботи.
"Я не можу осторонь стояти. Я все кидаю і йду допомагати. Через те я вибрав собі таку професію: допомогти, врятувати, запобігти", — сказав Володимир.

П'ятдесятирічний Володимир Андрійчук працює водієм у четвертій державній пожежно-рятувальній частині в Бердичеві. За його словами, він відповідає за вчасну доставку особового складу до місця події, справність автомобіля та безперебійну подачу води для гасіння пожеж. У насосному відсіку, у цистернах, міститься п'ять тонн води та п'ятсот літрів піни.
"Включаємо насос, вода, і вже на яку нам потрібно сторону відкриваємо водичку. Якщо ми стоїмо на бойовому чергуванні у нас вони постійно повні і заправлені. Якщо ми приїжджаємо, ми дивимося, якщо там пожежа велика, ми викликаємо допомогу. Води вистачає на 10-15 хвилин, і все водичка закінчилася. А якщо пожежа невелика і нашої води вистачає, навіть, якщо не вистачає, ми їдемо до першого вододжерела і заправляємося водою. Моя робота працювати на насосі. Постійна подача води має бути", — розказав Володимир.

Чоловік поділився, що команда часто не має перерв між викликами.

"Немає такого, щоб ми не виїжджали. Ми завжди виїжджаємо. Ми одну погасили пожежу, повертаємося заправлятися водою і тут нам дзвінок, радіотелефоніст передає, що пожежа вже в іншому місці. Ми дозаправляємося і знову їдемо. Можемо три чи чотири рази виїхати, не заїжджати навіть в частину", — сказав водій Володимир.

Двадцятивосьмирічний Євген Андрійчук — син Володимира працює водієм у дев'ятій державно-пожежній рятувальній частині понад чотири роки. Євген розповів, що за освітою він зубний технік. Після закінчення строкової військової служби вирішив змінити професію.
"Це така була мотивація для мене: піти по стопах свого батька. Дивимося на рівень палива, в першу чергу. Дивимося, чи працюють у нас безпосередньо маячки. Це є основою. Чи працює у нас рація, перевіряємо їх на справність, підключаємо до каналу", — розказав Євген.

З його слів, головне у професії — бути витривалим.
"Історій всяких вистачає, але по можливості це бути психологічно налаштованим та підтримувати фізичну хорошу форму. Починаючи від пожеж, закінчуючи дорожньо-транспортними пригодами, зрозуміло, що люди, крики і пожежа. Потрібно реагувати швидко, оперативно і не зволікаючи на свої якийсь можливо страхи. Люди мають на нас надію і ми її виправдовуємо завжди. Я вважаю, що для втоми на нашій службі місця немає", — додав водій Євген.

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp