Перейти до основного змісту
Понад вісім мільйонів гривень збитків: екологи обрахували суму шкоди через мор риби у Житомирі

Понад вісім мільйонів гривень збитків: екологи обрахували суму шкоди через мор риби у Житомирі

Доповнено
мор риби, риба, збитки, шкода через мор риби, Житомир
Мор риби на Козубському озері, Житомир, 10 жовтня 2024 року. Держекоінспекція Поліського округу

У жовтні екоінспектори спільно з працівниками Житомирського рибоохоронного патруля зафіксували факт масової загибелі карася сріблястого на Козубському озері. На початку грудня стала відома сума збитків внаслідок мору, вона складає майже 8,5 мільйонів гривень.

Про це повідомили на сайті Державної екологічної інспекції Поліського округу.

"Фахівці Відділу інструментально-лабораторного контролю Інспекції відібрали проби води. Аналізи показали значні перевищення нормативів", — йдеться в повідомленні.

У коментарі Суспільному начальник Державної екологічної інспекції Поліського округу Євгеній Медведовський розповів детальніше про ситуацію.

"Для з’ясування належності водного об’єкта, де зафіксували загибель риби, екоінспектори звернулися до Держгеокадастру у Житомирській області та отримала відповідь, що ділянка, на якій розташований водний об’єкт, знаходиться поза межами земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні комунального підприємства "Зеленбуд" Житомирської міської ради. Наразі спеціалісти екоінспекції розрахували збитки прямі, та від втрати потомства, які завдані рибному господарству, вони становлять 8 463 000 гривень", — зазначив Медведовський.

У зв’язку з викладеним вище, екологи надіслали матеріали до Головного управління Національної поліції в Житомирській області для вжиття заходів реагування в межах повноважень щодо встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Доповнено о 16:00

У коментарі Суспільному пресофіцерка поліції Житомирщини Іванна Сілецька розповіла, що правоохоронці розпочали досудове розслідування.

"Слідчі поліції розпочали досудове розслідування за частиною 1 статті 242 (Порушення правил охорони вод) Кримінального Кодексу України. Згідно з чинним законодавством порушення правил охорони вод карається штрафом від однієї тисячі до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років, або обмеженням волі на той самий строк", — зазначила пресофіцерка.

Раніше Суспільне повідомляло, що на водоймі у Житомирі 10 жовтня екологи зафіксували черговий мор риби, проводилися дослідження.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Топ дня

Вибір редакції

На початок