У 2025 році сертифікацію фахових знань та умінь із Житомирщини зможуть пройти 56 вчителів початкових класів та 118 освітян-предметників. Такі квоти станом на 26 листопада затвердили в МОН України.
Про це Суспільному розповіла заступниця керівника Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Людмила Марцева.
За її словами, кількість місць для проходження сертифікації у наступному році не змінилася у порівнянні з попереднім.
"Вчителі початкових класів у 2025 році тестуватимуть власні знання вшосте. Ця категорія вчителів першою в Україні долучилася до процесу сертифікації. Також зможуть доєднатися, як і в попередньому році, 39 вчителів математики, 40 вчителів української мови і літератури, а також удвічі більше (39) — вчителів історії та суспільствознавства. Як відомо, ці категорії освітян, включили до переліку сертифікації у 2023 році, а суспільствознавства — у 2024 році", — сказала Людмила Марцева.
Починаючи із 2025 року, сертифікації професійних вмінь та компетентностей зможуть пройти вчителі іноземної мови, зокрема, англійської, розповіла посадовиця. Із квотами для участі педагогів із цього предмету із Житомирщини поки що визначаються у міністерстві.
Зі слів Людмили Марцевої, реєстрація для участі у сертифікації-2025 розпочнеться 23 грудня 2024 року і триватиме до 9 січня 2025 року.
"Реєстрація відбудеться у 2 етапи. Перший пройде з 23 грудня до 6 січня у межах визначених квот на предмети. Другий — з 7 по 9 січня у межах загальної граничної кількості. Якщо залишаться вільні місця в інших областях, то ті вчителі із громад Житомирщини, які мають бажання взяти участь у сертифікації, зможуть зареєструватися на участь", — розповіла заступниця керівника Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти
Раніше Суспільне розповідало, що із 20 вчителів історії Житомирщини, які у 2024 році долучилися до щорічної сертифікації фахових знань і умінь працівників освіти, 12 — успішно склали тестування. Найбільше охочих протестувати знання серед вчителів цих предметів було у Бердичівській, Ємільчинській та Брониківській громадах.
Участь у сертифікації добровільна. Але заробивши сертифікат, упродовж майбутніх трьох років вчитель має доплату, яка нараховується йому із місцевого бюджету.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp