З 15 листопада понад 180 школярів сіл і селищ Романівської громади не відвідують навчальні заклади у Романові очно, бо за ними не їздить шкільний автобус. У громаді Суспільному сказали, що компанія, з якою вони уклали договір на доставку пального, не виконує свої зобов’язання.
Жителька села Червоні Хатки Наталія Стригун розповіла журналістам Суспільного, що з 15 листопада троє її дітей не відвідують ліцей у Романові. За її словами, за ними не приїжджає шкільний автобус.
"У мене троє школярів — я залишилася з ними сама. Це для мене шок. Вони звикли ходити до школи. Плачуть, запитують: мамо, чого немає школи? Тиждень сидять вдома, бо немає пального, щоб підвезти дітей в Романів", — говорить Наталія Стригун.
Тетяна Садовська – мама двох школярів. Жінка каже, що зверталася до адміністрації Романівського ліцею №1.
"У мене двоє дітей: шість і сім років. Один ходить в перший клас, інший — у другий клас. Я дзвонила до директора ліцею Войтюка Олександра Петровича, він сказав, що вони вирішують це питання. Це був понеділок. Дзвонила у департамент освіти до Злати Валеріївни — вона сказала: будемо вирішувати це питання. Тиждень пройшов — питання не вирішене", — розповіла Тетяна Садовська.
За словами директора Романівського ліцею №1 Олександра Войтюка, впродовж тижня з села Червоні Хатки до ліцею не змогли приїхати 23 дитини.
"Взагалі підвозимо дітей з 11 навколишніх сіл, загалом, це 180 дітей. У силу обставин ми не можемо організувати для них очне навчання, тому для них працює дистанційне навчання. Інші 870 дітей навчаємо очно", — сказав Олександр Войтюк.
Директор ліцею говорить, що питання підвозу дітей до навчального закладу виникає не вперше.
"Батьки зверталися, і я перенаправляв до гуманітарного відділу в селищну раду ці звернення про те, щоб знайти можливість і забезпечити пальним, щоб організувати нормальне підвезення дітей", — каже Олександр Войтюк.
У коментарі Суспільному виконувач обов’язків Романівського селищного голови Юрій Чумаченко розповів, що талони на пальне у селищної ради є. Однак товариство "Армерія Ойл", з якими підписаний договір, не завозить пальне на заправні станції.
"Юридично ми маємо пальне, а фактично ми його не маємо, тому що не можемо заправити. Підвіз зараз не відбувається по всій громаді. В громаді 51 населений пункт. Громада немаленька — 720 квадратних кілометрів. Підвіз не здійснюється по одній причині. Ми, зі своєї сторони, оголосили тендер, виконали свої зобов’язання, закупили пальне для наших шкільних автобусів, але вдруге постачальник на автозаправну станцію не завозить пальне", — сказав голова громади.
"У нас виграла компанія "Армерія ойл", про що свідчить договір на понад два мільйони. І насправді, уже погано підвозять нам дизельне пальне. У нас на балансі 8 автобусів. Але вже вкотре надсилаємо листи і просимо їх забезпечити нас дизельним паливом. Якщо в навколишніх громадах є дизпаливо, то нам потрібно знайти підставу. Ми не маємо права, адже за автобусами закріплені певні маршрути", — говорить начальниця гуманітарного відділу Романівської селищної ради Оксана Гаврилова.
На питання журналістів Суспільного, як у громаді вирішуватимуть ситуацію, яка склалася з підвозом дітей до школи, Юрій Чумаченко відповів, що робитимуть це шляхом претензійно-позовної роботи. І якщо в понеділок у громаді не отримають пального, то звертатимуться до суду.
Журналісти Суспільного Житомир намагалися телефоном зв’язатися з представниками підприємства "Армерія ойл", однак не отримали відповіді.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp