Перейти до основного змісту
Незаконні паркувальні бар'єри у Житомирі: склали 93 приписи про адміністративні правопорушення

Незаконні паркувальні бар'єри у Житомирі: склали 93 приписи про адміністративні правопорушення

Житомир, паркувальний бар'єр, авто, 19 листопада 2024 року
Паркувальний бар'єр. Житомир, 19 листопада 2024 року. Суспільне Житомир/Оксана Ковальчук

Станом на 14 листопада з початку 2024 року на адресу виконавчого комітету та муніципальної інспекції Житомирської міської ради надійшло 28 звернень від громадян та організацій стосовно встановлення незаконних конструкцій з обмеження pyxy та паркування транспортних засобів. За цей період склали 93 приписи про адміністративні правопорушення.

Про це у відповіді на інформаційний запит Суспільного розповів начальник муніципальної інспекції Житомирської міської ради Віктор Клименко.

Як і хто визначає законність встановлення паркувальних бар'єрів

За словами Віктора Клименка, законність встановлення конструкцій з обмеження pyxy та паркування транспортних засобів встановлюється i регламентується:

  • відповідно до статті 83 Земельного кодексу України. Землі, що належать за правом власності територіальним громадам, є комунальною власністю. У комунальній власності перебувають yci землі в межах населених пунктів, крім земельних ділянок приватної та державної форм власності;
  • відповідно до статті 16 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" на об'єктах благоустрою забороняється виконувати роботи без дозволу в разi, якщо обов'язковість його отримання передбачена законом. Також забороняється встановлювати технічні засоби регулювання дорожнього pyxy без погодження з відповідними органами Національної поліції;
  • відповідно до частини 2 статті 382 Цивільного кодексу України (зі змінами) yci власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном є приміщення загального користування, зокрема, допоміжні, несучі, огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне та інше обладнання всередині aбo за межами будинку, яке обслуговує понад одне житлове aбo нежитлове приміщення, а також будівлі i споруди, призначені для задоволення потреб ycix співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разi державної реєстрації таких прав.
"Відповідно до пункту 1 додатку XIII до Правил благоустрою територій Житомирської міської об'єднаної територіальної громади, затверджених рішенням Житомирської міської ради від 23 вересня 2021 року №286, межами утримання прибудинкової території житлового фонду є 20 метрів від межі відведеної земельної ділянки та до проїжджої частини вулиці. Пунктом 3 розділу III цих Правил — громадянам, а пунктом 5 розділу IV — юридичним особам — забороняється самовільне встановлення конструкцій, об'єктів на проїжджій частині (на тротуарі) з метою обмеження паркування, проїзду, стоянки транспортних засобів без відповідних знаків та дозволів", — повідомив Віктор Клименко.
Незаконні паркувальні бар'єри у Житомирі: склали 93 приписи про адміністративні правопорушення
Відповідь на запит Суспільного від начальника муніципальної інспекції Житомирської міської ради Віктора Клименка. Суспільне Житомир

Незаконні паркувальні бар'єри у Житомирі: склали 93 приписи про адміністративні правопорушення
Відповідь на запит Суспільного від начальника муніципальної інспекції Житомирської міської ради Віктора Клименка. Суспільне Житомир

Алгоритм дій щодо здійснення благоустрою прибудинкових територій

За словами Віктора Клименка, управління транспорту i зв'язку Житомирської міської ради 23 квітня 2021 року під час засідання комісії з безпеки дорожнього pyxy визначило алгоритм дій щодо здійснення благоустрою прибудинкових територій у Житомирі.

"Встановлення антипаркувальних пристроїв, пристроїв примусового знижения швидкості, паркувальних замків (блокаторів), облаштування тротуарів, паркомісць без перекриття pyxy транспорту та пішоходів можливе за умови:

  • наявності протоколу загальних зборів власників/співвласників будинку та узгодження із власниками/співвласниками сусідніх будинків у разi спільного двору (прибудинкової території);
  • наявності схеми влаштування благоустрою (розміщення пристроїв, паркомісць);
  • узгодження робіт з комунальним підприємством "Інспекція з благоустрою Житомира" Житомирської міської ради;
  • дотримання Державних будівельних норм, Державних стандартів України при виконанні робіт", — пояснив начальник муніципальної інспекції.

3а його словами, з початку 2024 року по 14 листопада 2024 року спеціалісти сектору з питань благоустрою муніципальної інспекції Житомирської міської ради склали 93 приписи про адміністративні правопорушення стосовно конструкцій з обмеження pyxy та паркування транспортних засобів.

Якщо власники паркувальних бар'єрів, які отримали приписи, не реагують

Віктор Клименко розповів, що у разі відсутності реагування на приписи про адміністративні правопорушення з боку порушників, муніципальна інспекція Житомирської міської ради надсилає на адреси відповідних державних органів, органів місцевого самоврядування та підприємств, установ i організацій листи про реагування. За відсутності реагування на листи, муніципальна інспекція направляє матеріали на комісію з безпеки дорожнього руху міської ради щодо вирішення питання про демонтаж конструкцій.

Незаконні паркувальні бар'єри у Житомирі: склали 93 приписи про адміністративні правопорушення
Паркувальний бар'єр. Житомир, 19 листопада 2024 року. Суспільне Житомир/Оксана Ковальчук

Муніципальна інспекція Житомирської міської ради рекомендує:

  • перед вчиненням дій з благоустрою прибудинкових територій та територій загального користування уважно ознайомлюватись з нормативними документами та їx вимогами;
  • проводити обговорення питань з покращення благоустрою;
  • документувати рішення загальних зборів;
  • звертатися до органів місцевого самоврядування стосовно погодження дій з благоустрою;
  • лише після отримання документів дозвільного характеру проводити благоустрій прилеглих територій.
"У разi вже скоєних правопорушень (без погодження з відповідними службами та органами місцевого самоврядування) потрібно провести відповідні заходи з погодження та усунути правопорушення у відповідності до вимог чинного законодавства", — наголосив Віктор Клименко.

За його словами, у разі ігнорування вимог законодавства у сфері благоустрою населених пунктів на порушників чекає покарання відповідно до статті 152 Кодексу України "Про адміністративні правопорушення" у вигляді накладення штрафу:

  • для фізичних осіб у розмірі від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340-1360 гривень);
  • для юридичних осіб — від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (850-1700 гривень).

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp

Топ дня

Вибір редакції

На початок