13 листопада на насосній станції комунального підприємства "Житомирводоканал" розпочали монтаж сонячної електростанції. Загалом на об'єктах водоканалу планують встановити 12 сонячних електростанцій. За сонячної погоди обладнання насосних станцій зможе повністю працювати від панелей.
Про це Суспільному розповів директор КП "Житомирводоканал" Роман Ілик.
За його словами, шість сонячних електростанцій вже працюють. Нині встановлюють панелі на насосній станції.
"На цьому об’єкті ведеться монтаж панелей. Прогнозовано їх потужність буде близько 350 кВт і ми прогнозуємо, що будемо на цьому об’єкті близько 20% електроенергії на рік економити за рахунок сонячної генерації. Проєктанти робили оптимальний вибір для сонячних панелей. Звичайно, найкращий варіант, коли плаский дах і на даху поставити панелі, тоді ні дерева не заважають, ні листя не падає. Але не на всіх об’єктах вдалося поставити на даху. Там, де велика потужність, це просто неможливо. Тому встановлюється наземно", — розповів Роман Ілик.
За його словами, за сонячної погоди обладнання станції зможе повністю працювати від панелей.
"Ключове завдання при проєктуванні, як передбачено проєктом, що сонячні панелі мають забезпечувати в найбільш сонячний день роботу обладнання без споживання електроенергії, а в менш сонячний день і вночі ми будемо користуватися електроенергією з мережі", — сказав директор водоканалу Житомира.
Монтажник підрядної організації Сергій Олексієнко розповів, що починають роботи з того, що вирівнюють ґрунт, встановлюють блоки, на які варяться металеві конструкції. Потім накручувалися траверси, і вже зараз встановлюють самі панелі.
Головний монтажник підрядної організації Яків Бондарук розповів, що на цьому об’єкті встановлять близько 200 панелей. Роботи планують завершити за місяць.
"Варимо металеві конструкції, проводимо "планування" ґрунту, підсипку щебенем, робимо все, щоб панелі стояли рівно. Думаємо цього тижня розпочати встановлення сонячних модулів. Така конструкція під два кути передбачає, що одна сторона повернута на схід, а інша — на захід під кутом 15 градусів. Зазвичай ставлять на південь під кутом 30 градусів, але тут проектанти зробили таким чином, щоб і схід і захід працював", — сказав Яків Бондарук.
В жовтні 2024 року Суспільне писало про те, як керівник водоканалу пояснює причини аварійних скидів у водойми поблизу Житомира.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp