Від початку 2024 року 38 роботодавців Житомирщини облаштували 41 місце праці для жителів області, які мають групу інвалідності. Загальна сума компенсацій склала 2,6 мільйона гривень.
Про це Суспільному розповіла начальниця відділу комунікацій Житомирського обласного центру зайнятості Тамара Омельченко.
За її словами, з серпня 2023 року на Житомирщині працює державна програма, яка методом фінансової підтримки спонукає роботодавців облаштовувати робочі місця для людей з інвалідністю І і ІІ групи.
"Через службу зайнятості держава компенсує роботодавцям витрати на придбане обладнання, меблі чи допоміжні засоби для такого працівника на суму від 71 до 106 тисяч гривень. Держава дає роботодавцям можливість створити робоче середовище для своїх працівників максимально комфортним та безпечним", — розповіла начальниця відділу комунікацій Житомирського обласного центру зайнятості.
За словами Тамари Омельченко, на Житомирщині такою можливістю у 2024 році скористалися 38 роботодавців.
"Серед них — 20 ФОПів, комунальне і виробничі підприємства, благодійна організація. Більшість із них ведуть свою діяльність у Житомирському районі (26 із 38), 8 — у Звягельському, 4 — у Коростенському та 1 — у Бердичівському. Три роботодавці в області — ємільчинський виробник деревних паливних гранул, житомирський виробник морозильного та холодильного обладнання і підприємиця з Лугин — облаштували по два робочих місця для людей з порушеннями здоров'я: менеджера з персоналу й оператора котельні; заступника начальника відділу й монтажника деталей; продавця-консультанта й охоронника", — повідомила Тамара Омельченко.
Завдяки цій програмі комфортні умови праці забезпечили для 41 працівника з інвалідністю ІІ групи, з яких 14 жінок і 27 чоловіків, зокрема, 6 учасників бойових дій.
"Серед працевлаштованих — менеджер з персоналу, бухгалтер, офісні адміністратори, водій, продавець, дизайнер, косметолог, логіст, товарознавець, кравець, електромонтер, складальник взуття, монтажник та інші. Роботодавці придбали для них гідравлічні візки, візки для перевезення вантажів, електричний штабелер, комп'ютери, ноутбуки, крісла, кран і підйомник, офісні меблі, далекомір, мегаомметр, тістоміс, інтерактивну панель, мобільну стійку, бетономішалку, посудомийку фронтальну, набори інструментів та індивідуальні засоби захисту", — розповіла начальниця відділу комунікацій Житомирського обласного центру зайнятості.
Роботодавцям відшкодували частину їхніх витрат. Загальна сума компенсацій склала 2,6 мільйона гривень.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp