У поліції заявили, що на Житомирщині інструктору автошколи повідомили підозру в отриманні неправомірної вигоди за допомогу у складанні іспиту на водійські права. За даними слідства, чоловік пропонував учням вплив на результати іспиту за грошову винагороду.
Про це Суспільному повідомила пресофіцерка Головного управління Нацполіції в Житомирській області Іванна Сілецька.
За її словами, слідчі поліції спільно з управлінням внутрішньої безпеки задокументували випадок можливого зловживання впливом у процесі складання іспиту на водійські права. У причетності до цього злочину підозрюють 38-річного інструктора автошколи, який пропонував допомогу у забезпеченні успішного складання іспиту з водіння за грошову винагороду.
"За даними слідства, у квітні цього року 41-річний житель Житомирського району звернувся до інструктора, щоб отримати консультацію щодо навчання на водійські категорії "С" і "С1". Викладач порекомендував вступити до навчальної групи та надав номер своєї банківської картки для оплати курсу. Майбутній водій здійснив перекази на суму 13 500 гривень", — сказала Іванна Сілецька.
За інформацією пресофіцерки поліції, після завершення курсу інструктор повідомив учневі про можливість вплинути на отримання посвідчення водія через особисті контакти в сервісному центрі МВС. Він оцінив таку допомогу в 14 000 гривень, які запропонував перевести на його банківську картку. 1 листопада учень сплатив частину суми — 4 500 гривень, а залишок у 9 500 гривень передав викладачеві при особистій зустрічі, під час якої інструктора затримали поліцейські.
"У ході особистого обшуку у нього вилучили 9 500 гривень, які він щойно отримав, а також інші гроші: понад 3 000 гривень, 400 доларів готівки, флеш-носій і мобільний телефон. Під час подальших обшуків за місцем проживання у службовому автомобілі та на робочому місці поліцейські виявили понад 15 тисяч доларів, 1 330 євро, 350 злотих, документацію та чорнові записи", — сказала пресофіцерка.
Іванна Сілецька розповіла, що чоловіка підозрюють у вчиненні злочину за частиною 3 статті 369-2 Кримінального кодексу України — зловживання впливом. Судом йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави в розмірі 136 тисяч 260 гривень. Процесуальне керівництво здійснює Житомирська обласна прокуратура.
Наразі правоохоронці працюють над встановленням інших осіб, які могли бути причетні до даної схеми. За вчинення цього правопорушення підозрюваному загрожує позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна.
Суспільне готове надати можливість озвучити свою позицію інструкторові або його адвокату — для цього потрібно написати на сторінку Суспільного Житомир у мережі Facebook.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp