У Житомирському обласному центрі крові нестача донорів. Найбільша потреба у групах крові з негативним резус-фактором. Для забезпечення потреб, центр працює як у будні дні, так і щомісяця в другу і четверту суботу.
Про це Суспільному розповіла завідувачка відділу комплектування донорських кадрів обласного центру крові Оксана Поліванчук.
За її словами, донорська активність серед житомирян нині дуже низька.
"Ми спостерігаємо значне, критичне зниження кількості донорів у нашому центрі. Особливо потрібні групи крові з негативним резус-фактором. Більшу частину крові заготовляємо у виїзних умовах — у нас є графік виїздів у громади області, і ми закликаємо мешканців долучитися до донації. Кожна крапля крові рятує життя, як на полі бою, так і для цивільних, щодня", — пояснила Оксана Поліванчук.
Медична сестра Житомирського обласного центру крові Ірина Стасевич зазначила, що забір тромбоцитів — безпечна процедура для донора, адже клітини крові відновлюються в організмі протягом 5-7 діб. Через 14 днів донор може знову пройти цю процедуру. Тромбоцити використовуються переважно в онкогематологічних відділеннях лікарень Житомира.
"Забір відбувається так, що береться мінімальна кількість крові, яка одразу повертається назад, тому донор нічого не відчуває. У спеціальний резервуар набирається приблизно 100-150 мілілітрів крові, яка потрапляє до центрифуги. Там сепаратор відокремлює тромбоцити, а оброблена кров повертається назад у вену. Процедура проходить циклічно, до години, доки не набереться необхідна доза. Ми програмуємо апарат відповідно до даних пацієнта: зріст, вага", — сказала Ірина Стасевич.
Програміст Кирило Бородін вперше здає тромбоцити в Житомирському обласному центрі крові. За його словами, забір триватиме приблизно годину.
"Спочатку прийшов здавати просто кров, але на рецепції запропонували здати тромбоцити, і я погодився. Усіх своїх знайомих теж заохочую це робити. У компанії, де я працюю, багато хто регулярно здає кров, тому я тут і планую робити це на постійній основі. Кому би я хотів, щоб допомогла моя кров? Мені все одно, головне, щоб допомогти тим, хто найбільше потребує: військовому, дитині чи дорослому", — розказав Кирило.
Фармацевтка Катерина Лубчук прийшла здати кров для подруги, яка готується до пологів.
"Перед здачею крові важливо не вживати алкоголь, ліки і жирну їжу. Зараз ми живемо в такий час, коли кожен має допомагати, як може. Якщо ти можеш здати кров і не боїшся, то потрібно приходити — можливо, це врятує комусь життя. Я планую приходити щомісяця", — сказала Катерина.
За словами Оксани Поліванчук, Житомирський обласний центр крові працює у будні з 8:00 до 13:00, а у вихідні — з 9:00 до 13:00 години.
"Ми працюємо кожну другу і четверту суботу місяця. Цієї суботи центр буде відкритий. Тих, хто не може прийти у будній день, запрошуємо відвідати нас у вихідний", — Оксана Поліванчук.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp