Перейти до основного змісту
В Житомирі визначили 55 родин, які отримають житло в модульних будинках для ВПО

В Житомирі визначили 55 родин, які отримають житло в модульних будинках для ВПО

Житомир, житло, ВПО, переселенці, модульні будинки
Модульні будинки, Житомирська громада, 13 травня 2024 року. Суспільне Житомир/Ольга Нестеренко

6 листопада на засіданні виконавчого комітету Житомирської міської ради затвердили список родин, які отримають житло в модульних будинках для ВПО на території села Вереси. Також рішенням виконкому модульним будинкам присвоєні номери від 1 до 56.

56 модульних будинків побудовані на території Житомирської громади в селі Вереси. За інформацією директора департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради Вікторії Сичової, будівництво будинків було передбачено Меморандум про партнерство, укладеним 25 серпня 2022 року між товариством Червоного хреста України, Житомирською обласною військовою адміністрацією та Житомирською міської радою.

Житомирська міська рада виділила ділянку землі, зробила мережі водопостачання і електропостачання, каналізацію, зовнішнє освітлення, фундаменти під модульні будинки і благоустрій території. Товариство Червоного хреста України повністю профінансувало встановлення 56 модульних будинків та їх повне обладнання.

"Наразі будинки вже облаштовані меблями та всім необхідним технічним обладнанням. Всі роботи завершені. Найближчим часом переселенці та члени їх сімей, які були визначені тимчасовою комісією з питань розміщення ВПО відповідно до поданих заяв, зможуть отримати ключі від житла", — сказала під час виконкому Вікторія Сичова.

Члени виконкому затвердили список осіб, яким надається дозвіл на проживання у тимчасових модульних будинках. За словами начальника відділу по обліку та розподілу жилої площі міської ради Надії Сидун, претендентів обирали зі списку зареєстрованих на отримання тимчасового житла переселенців. А таких в Житомирі на обліку перебуває 387 сімей — це 984 людини.

За словами Надії Сидун, для визначення людей, яким надається першочергове право отримання тимчасового житла, опрацювали 284 справи. Із 13 сім’ями не вдалося зв'язатися. Після повідомлення ВПО надійшли 172 відмови від проживання у модульних будинках. 20 сімей відмовилися, не надіславши письмової заяви.

"Відмовлялися люди з різних підстав: це і віддаленість житла від навчальних закладів, де навчаються діти, від садочків, місця роботи. Але було 60 сімей, які звернулися до нас із заявами на розміщення в тимчасових спорудах. Ми опрацювали документи і винесли на розгляд тимчасової комісії з питань розміщення ВПО. За результатами роботи комісії 55 сім’ям пропонується надати дозвіл на проживання в тимчасових модульних будинках", — сказала Надія Сидун.

За її словами, із 55 родин, зокрема:

  • 24 сім’ї це родини військовослужбовців з числа ВПО, які брали або наразі беруть участь у захисті України;
  • 2 сім’ї — житомиряни, у яких зруйноване житло внаслідок воєнних дій;
  • 1 родина, яка зазнала повторного внутрішнього переміщення;
  • 18 родин, які виховують від однієї до трьох і більше дітей;
  • 11 сімей, у складі яких є люди, що втратили працездатність;
  • 2 сім’ї з людьми пенсійного віку.

Надія Сидун розповіла, що 31 родина переїхала до Житомира з Донецької області, 12 родин — з Луганської, 4 родини з Херсонської, 2 сім’ї з Харківської, по одній з Миколаївської, Запорізької областей та Автономної республіки Крим.

Виконком міськради також ухвалив рішення присвоїти номери модульним будинкам у селі Вересі від 1 до 56. Цим рішенням затвердили і Договір користування тимчасовими спорудами, який передбачає надання ВПО у користування тимчасові споруди, обладнання та майно, яким вони оснащені, визначає зобов’язання та права, терміни, правила користування майном і територією.

Суспільне вже розповідало, що в Житомирі змінилися правила для поселення внутрішньо переміщених осіб у модульні будинки — переселенців розміщуватимуть за рейтинговим способом.

Раніше представник фірми-підрядник Ілля Шапран розповідав про те, як облаштовують тимчасове житло. Зокрема, кожен будинок матиме по три кімнати. "Одна кімната загального планування — зала-студія з кухнею, одна спальня і одна кімната, яка може бути дитячою або гостьовою. Також є окремий санвузол, де встановлено умивальник, душову та бойлер. Опалюватися будинок буде за рахунок кондиціювання. Крім того, оселі будуть облаштовані генераторами, а на самих будинках будуть встановлені сонячні панелі", — розказав Ілля Шапран.

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp

Топ дня

Вибір редакції

На початок