Батьки учнів Дівочківського ліцею на Житомирщині проти навчання дітей у Черняхівському ліцеї №1. Туди учнів перевели через відсутність безпечного укриття у Дівочківському ліцеї. Батьки кажуть, що у їхньому навчальному закладі облаштували укриття і зробили ремонт, створили умови для навчання під час повітряної тривоги.
Деталі з'ясовували кореспонденти Суспільного.
Мам учнів Дівочківського ліцею Ліна Філик розповіла, що 4 листопада батьки домовилися не пускати дітей до ліцею.
"Наші діти повинні навчатись тут, в цій школі. В нас є недалеко приміщення під укриття. Надає дозвіл місцевий підприємець. Наших діток хочуть перевести в іншу школу, щоб вони там навчалися. Ми сьогодні не пустили своїх діток, всі батьки одноголосно це вирішили, тому що в нас є школа, в якій ми за свої власні кошти в класах робили ремонт. Зробили перекриття, котли нові поставили, опалення, харчоблок", — розказала Ліна Філик.
Батьки учнів Дівочківського ліцею Черняхівської громади проти переведення їх дітей до Черняхівського ліцею №1 через відсутність укриття.
Марія Кольчух, мама учнів Дівочківського ліцею розказала, що поряд з їхнім ліцеєм є приміщення, де раніше місцеве підприємство зберігало овочі. Керівник підприємства не проти, аби школярі переховувались там під час повітряної тривоги. Батьки власними силами провели тут ремонтні роботи.
"Гуртом приходили, тут все облаштовували, все ремонтували: провели світло, поставили штучну вентиляцію, є природна вентиляція, зроблено в нас два входи. Два корпуси розділені дверима. Двері нам підприємець за власний кошт облаштував, які повинні бути в укритті", — сказала Марія Кольчух.
Зі слів директорки Дівочківського ліцею Марини Артемчук, учні мають добиратися до навчальних закладів автобусами. Відстань між Дівочками та Черняховом становить 6, 5 кілометрів.
"З рішенням комісії обласної спеціальної техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ми від сьогодні, з 4 листопада, маємо навчатись на базі Черняхівського ліцею №1. Дітки будуть добиратися автобусами ліцею №1 і №2", — розповіла Марина Артемчук.
Староста Дівочківського старостинського округу Петро Шкуропата сказав, що укриття ліцею не придатне для перебування дітей під час повітряної тривоги.
"Була запрошена комісія, вивчалося це питання, було обстежено приміщення це, не виявлено ніяких документів. Там неналежне перекриття. Дуже тонка плита і навіть в разі непрямого попадання це перекриття може просто скластися. Навіть уже поржавіли укріплення. Вони просто їх позамазували і побілили. Ми не можемо на це піти, ризикувати.", — розказав Петро Шкуропата.
Зі слів начальниці відділу освіти, молоді та спорту Черняхівської селищної ради Надії Кирийчук, з початку повномасштабного вторгнення учні Дівочківського ліцею перебували на дистанційному навчанні.
"Ми хотіли перевести дітей на очне навчання, тому що дистанційне навчання — це низькі результати досягнень учнів. У Черняхівському ліцеї №1 є укриття, кожен клас має свою окрему класну кімнату", — сказала Надія Кирийчук.
Вона додала, що укриття не відповідає безпековим нормам.
"Чого там немає: системи водопостачання, каналізаційної системи, опалення, справності системи зв’язку, протипожежний стан відсутній. Якщо це укриття буде відповідати всім вимогам, ми безперечно в найкоротший термін завеземо всі матеріали для розгляду місцевою комісією", — зазначила Надія Кирийчук.
За словами освітнього експерта Сергія Дятленка, якщо укриття не відповідає нормам чи не має відповідних документів, адміністрація ліцею не має права проводити очне навчання.
"Чи може працювати заклад, залежить від рішення засновника місцевої ради. Якщо заклад не реорганізований, не закритий, не перепрофільований, то учні там можуть навчатись, але на дистанційній формі. Якщо батьки не пускатимуть дітей на навчання, то через 10 днів невідвідування без поважних причин директор закладу освіти має звернутись до національної поліції і правоохоронці мають визначити, чому діти не відвідують заняття і притягнути батьків до відповідальності", — сказав Сергій Дятленко.
З його слів, укриття може перебувати, як на балансі ОТГ, так і орендуватись навчальним закладом. Головне, за словами Дятленка, щоб воно відповідало вимогам спеціальної комісії.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp